Karadeniz Bayrak
Son Dakika
22 Ekim 2021 Cuma

Bu maça İspanyollar da şaşırdı

15 Mart 2015 Pazar, 02:58

Maçı canlı olarak yayınlayan İspanyol Televizyonu maçı bırakıp hakemi tartıştı.
Türk hakemleri sonunda İspanyolları da çıldırttı. Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini canlı olarak yayınlayan İspanyol Sportmania Televizyonu spikeri ve yorumcusu, maçı bırakıp hakemi tartıştı. Milliyet’ten Mehmet Çiftçi’nin haberine göre, Hüseyin Göçek’in derbiye damgasını vurduğunu savunan yorumcu Carlos Castillano, “Türkiye’de futboldan çok neden hakemlerin konuşulduğunu anlamak için örnek bir maçtı” dedi.
İspanyol yorumcu, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’e, hakemler aleyhinde konuştuğu için ceza aldığını hatırlatarak, “Başkanı çok iyi anlıyoruz. Böylesine bariz hatalar yapan, önündeki pozisyonu görmeyen veya görmek istemeyen hakeme isyan etmeyecek başkan yoktur” ifadesini kullandılar.
Ernst’in atılmasına sebep olan Emre’yi, “Hakemleri aldatmaya yönelik bu tür hareketleri İtalya’da öğrendi” diyen Castillano, “Orada faul vardı ancak kesinlikle kırmızı kartı gerektirecek bir pozisyon yoktu. Çizme’de bir dönem oynayan Emre, tam bir İtalyanvari hareketle rakibine kırmızı kart göstertti” yorumunda bulundu.
Süper Lig’de Fenerbahçe’nin, karşılaşmalarda sürekli hakemi baştan baskı altına almak gibi bir anlayışla çıktığını da vurgulayan İspanyol spiker, bu yüzden sarı-lacivertli ekibin maçlarında hakem hatalarının çokça olduğunu kaydetti. Ayrıca yorumcular, “Bilica’nın penaltı atışı öncesinde yaptığı harekete federasyonun ceza verip vermeyeceğini takip edeceğiz” dediler.
Karşılaşmanın teknik yorumuna çok az yer veren İspanyollar, Beşiktaş’ın bu futbolla belki üç puanı hak etmediğini, buna karşın Fenerbahçe’nin de galip gelmesini gerektirecek bir futbol ortaya koyamadığını söylediler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!