Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Eylül 2021 Cuma

ULUBEY’DE SULAR DURULMUYOR!

ULUBEY’DE SULAR DURULMUYOR!

09 Ağustos 2021 Pazartesi, 21:55

ULUBEY’DE SULAR DURULMUYOR!

KARADENİZ BAYRAK/ORDU

BU KEZ DE BELEDİYE BAŞKANI FABRİKANIN YOLUNU KAPATTI

Ordu’nun Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan adından söz ettirmeye devam ediyor. Ruhsatsız taş ocağı işlettiği gerekçesiyle   para cezası alan ardından Ulubey Belediyesinin aldığı meclis kararıyla yurtdışına adam kaçırma girişimleri ile ulusal medyanın da gündemine oturan Belediye Başkanı İsa Türkcan, bu kez de Ulubey’den 15 yıldır Alman patentli yurt içi ve yurt dışına palet üretimi yapan Palet Fabrikasının yolunu molozla kapattı. Haberlerin ardından ise Belediye Başkanı değil, Belediye personeli bir açıklama ve aklama furyası yaparak, yolun kapatıldığını kabul etti. Üstelik talihsiz açıklamada Belediye Başkanı İsa Türkcan’ın Palet fabrikasının olduğu alana küçük sanayi sitesi yapacağım sözleri de yalan çıktı.

Belediye Başkanı İsa Türkcan, Büyükşehirden devraldığı araziyi boşaltmayan Ulubey Resuloğlu Palet Fabrikası’na yük ve ham madde getiren tır ve kamyonların araç giriş yolunu toprak dökerek kapattı.

TÜRKCAN, ‘ARAZİYE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPILACAK’ DEDİ

Çatallı Mahallesi’nde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesine ait olan arazi meclis kararıyla Ulubey Belediyesine devredildi.

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, 17.03.2021 tarihinde arazide bulunan palet fabrikasına bir yazı göndererek, “İşyerinizin bulunduğu 120 ada 22 parsel nolu taşınmazın mülkiyeti belediye başkanlığımıza geçmiş bulunmaktadır. Başkanlığımız projeleri içinde bulunan ve 2021 yılı bahar ayları itibari ile yapımına başlanacak olan küçük sanayi sitesinin işyerinizin bulunduğu taşınmazın üzerine yapılması planlanmaktadır. Bu nedenle,  söz konusu taşınmazı yazının tarafınıza tebliğinden itibaren 45 gün içerisinde boşaltarak belediyemize teslim etmeniz gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

ÖZATA: “BAŞKAN 7 YILDIR SIKINTI YAŞATIYOR”

Yasal olarak pandemi sürecinde 45 günde taşınması mümkün olmayan Fabrika Sahibi İş İnsanı Abdullah Özata, yolun kapatılmasının ardından bir açıklama yaparak, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’ın 7 yıldır kendilerine büyük sıkıntılar yaşattığını, iddia etti.

Özata, yaşananları KARADENİZ BAYRAK GAZETESİ-OBA AJANS’A ANLATTI.

İş İnsanı Özata, Diğer Belediyeler yatırımcı ararken, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’ın ise işletmenin çalışmasına engel olup kapatmak için çalıştığını, söyledi.

“ULUBEY’DE İŞ YAPMAMI İSTEMEDİĞİ İÇİN YOLUMU KESTİ”

Ordu’nun Gülyalı İlçesinden gelerek Ulubey’de 30 yıldır ticaretle uğraşan ilçenin tanıtımına ve ekonomisine büyük katkı sağlayan ahşap palet fabrikası sahibi Abdullah Özata, yaptığı açıklamada, “Ulubey belediye başkanı İsa Türkcan 7 yıldır bize büyük sıkıntılar yaşatıyor. Palet sektöründe senin tahmin edemediğinden fazla iş var şu an Siparişlerimizin yüzde yetmiş beşini almıyoruz yurt içinin paletlerini bile zor yetiştiriyoruz birde yurt dışı var Almanya’dan aylık 50 tane palet isteyen firmalar var. İşimize engel koyuluyor fabrikaya hammadde getiren tır ve kamyonların geliş yoluna Ulubey belediyesi tarafından moloz dökerek yol kapatıldı. Asfalttan geliş yolu tır ve kamyonların kütük yüklü geçişine uygun değil devrilme olasılığı yüksek. Kapatılan yerden hammadde getiren araçların gelişi daha emniyetli oluyor. Belediye yukardan malzeme dökerek atölyeyi baskı altına alıyor atölyeyi sürüyor kaydırıyor. Bu yüzden bir sürü malzemelerimiz arızalı duruma düştü. Belediye yolumuzu yapmıyor çamur çorak içerisinde araçlar gidip geliyor. Benim yolumu kapatarak beni buradan kaldırmak istediği ve Ulubey de iş yapmamı istemediği için kesti. Fabrikayı oradan kaldır diyor. Nereye götürecem diyorum onu ben bilmem diyor” ifadelerine yer verdi.

“İŞİMİ BÜYÜTMEME MÜSAADE EDİLSEYDİ, ŞU AN 80 KİŞİYE İŞ İMKÂNI BULACAKTI”

İş insanı Özata açıklamasının devamında ise, “Ben burada büyükşehrin kiracısıydım. Burası boş alan diye meclis kararıyla Ulubey belediyesine devredildi.15 yıldır Alman patentli yurt içi ve yurt dışına palet üretimi yapıyorum. Palet fabrikasını çalışmaması için engelleyen bir sistem var İhracatçının taşıdığı mallarının altındaki üretimi yapan biziz. Ulubey belediyesi bize 7 yıldır  azap çektiriyor. Biz mağdur olmuşken bütün ihracatçıları etkileyecek durumda engelleme yapılmaktadır. Ben bugün palet üretemezsem 35- 40 tane firma mağdur oluyor. Onların hepsiyle sözleşmem var. Ben yıllık 200-300 bin palet üretiyorum. Hedefim 400 bin burada işimi büyütmeme müsaade edilseydi şu an 80 kişiye iş imkânı bulacaktı” iddiasında bulundu.

HABERLERİN ARDINDAN BELEDİYE BAŞKANI DEĞİL, ÇALIŞANLAR BİR AÇIKLAMA YAPTI

BELEDİYE KENDİ İÇİNDE ÇELİŞKİYE DÜŞTÜ!

BAŞKANIN AKSİNE ÇALIŞANLAR ‘ARAZİYE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ DEĞİL BAŞKA PROJELER YAPILACAK’ DEDİ

Yolun kapatılmasını gündeme getirmemizin ardından ise Ulubey Belediyesi ve Ak Parti İlçe Yöneticileri tarafından sosyal medyadan bir açıklama ve aklama furyası yapılarak, Belediye’nin yolu kapattığı, kabul edildi. Ayrıca açıklamada, Belediye Başkanı İsa Türkcan’ın söylemlerinin aksine aynı araziye “Millet Bahçesi, Düğün Salonu ve Kültür Sarayı” Projeleri yapılacağı belirtildi.

Düzenli bir basın açıklaması dahi yapamayan Ulubey Belediyesi’nin personellerinin ve Ak Parti İlçe Yöneticilerinin yaptığı talihsiz açıklama ise şöyle:

“Sosyal medya üzerinden 06.08.2021 tarihinde Belediyemiz hakkında palet fabrikasına ham madde taşıyan tır ve kamyonların geçiş yolunun kapatıldığına dair paylaşım yapılmış ve Belediyemizin palet fabrikasının çalışmasına engel olduğuna dair algı yaratılmaya çalışılmıştır. Paylaşımlarda kapatıldığından söz edilen yol ise Belediye Başkanlığımız tarafından yapılması planlanan Millet Bahçesi, Düğün Salonu ve Kültür Sarayı projelerimizi uygulayacağımız alanın içerisinde kalmaktadır. Söz konusu yol kadastral, resmi olan bir yol değildir. Yapılacak çalışmalara istinaden alandan bir yol geçişi de uygun görülmemektedir. Yapılan bu haberlerin hangi maksada hizmet ettiğini anlayabilmiş değiliz. Basına ve değerli kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ,ULUBEY AK PARTİ İLÇE YÖNETİCİLERİ,BELEDİYE PERSONELLERİNİN NİN  SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPTIĞIMIZ HABER DEN SONRA  YAPTIĞI PAYLAŞIM

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!