Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Eylül 2021 Cuma

SİS NEDENİYLE YOLUNU KAYBEDEN VATANDAŞ 3 GÜN SONRA BULUNDU

SİS NEDENİYLE YOLUNU KAYBEDEN VATANDAŞ 4 GÜN SONRA BULUNDU

15 Ağustos 2021 Pazar, 10:01

SİS NEDENİYLE YOLUNU KAYBEDEN VATANDAŞ 3 GÜN SONRA BULUNDU

KARADENİZ BAYRAK-Ahmet BAYRAK/ORDU

Kabadüz İlçesi Çambaşı Yaylası’nda aracıyla birlikte 3 gündür haber alınamayan Zafer Altunay isimli kişi bu sabah saatlerinde Madala Obası’nda bulundu.

Babaannesinin vefatı nedeniyle Ordu’nun Altınordu İlçesi Bayadı Mahallesine Ukrayna’dan bir hafta önce bir yakının cenazesi için gelen Zafer Altunay ‘dan haber alamayan yakınları, Jandarmaya kayıp başvurusu yapması üzerine Çambaşı Yaylası bölgesinde arama çalışmaları başlatılmıştı.

Jandarma ekipleri ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 60 kişilik ekip tarafından 4 gündür devam eden arama çalışmaları sonucunda Zafer Altunay  bu sabah aracıyla birlikte Madala Obası’nda ormanlık alanda sağ olarak bulundu.

Zafer Angın’ın cep telefonunun şarjı bittiği bu yüzden yakın akrabalarıyla iletişim kuramadığı öğrenildi. Ayrıca Angın’ın yoğun sis nedeniyle ayı ve kurtlara yem olmamak için arabadan dışarı çıkmadığı bildirildi.

Av. Nidai Angın; “Yeğenim bir hafta önce vefat eden annemin cenazesi için Ukrayna’dan gelmişti. Gezmek için aracıyla birlikte Çambaşı Yaylasına gitmişti, havaların yağışlı olması nedeniyle aniden bastıran siz ve dumandan ormanlık alanda yolunu şaşırmış aracıyla çamura saplanmış korkudan aracın içinden çıkamamış. Arabasında badem, fındık varmış onları yiyip ayakta kalmış. Bu sabah sis çekilince çobanlar tarafından görülmüş ve o andan itibaren çobanlar sayesinde yakınlarına hemen haber verildi. Bu sabah Ukrayna’ya dönecekti, uçak biletini almıştı. Uçağını kaçırmış oldu. Canlı buluruz diye umudumuz yoktu. Sağ bulundu, çok mutluyuz” dedi.

ORDU VALİSİ TUNCAY SONEL KAYIP VATANDAŞLA YAKINDAN İLGİLENDİ
Kabadüz-Çambaşı  Madala Obası’nda aracıyla seyir halindeyken 3 gündür kendisinden haber alınmayan Zafer Altunay adlı vatandaşa bugün ulaşıldı.
Vali Sonel, aracı ormanda çamura saplanmış olarak bulunan ve Kabadüz İlçe Jandarma Komutanlığında misafir edilen Zafer Altunay’ı yalnız bırakmayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. Sağlık  durumunun iyi olması dolayısıyla mutlu olduğunu söyledi ve bir süre sohbette bulunarak yakından ilgilendi.
Kabadüz-Çambaşı  Madala Obası’nda 3 gündür kendisinden haber alınamayan Zafer Altunay adlı vatandaşın arama çalışmalarına katılan Jandarma, Emniyet, AFAD, Jandarma Özel Haraket, Polis Özel Haraket, JASAT ekipleri ile 100’e yakın gönüllü vatandaşlara teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Allah ayağınıza taş değdirmesin, Allah yar ve yardımcınız olsun” diye konuştu.
Vali Sonel, “Zafer kardeşimizden Çambaşı Yaylası’nda aracı ile seyir halinde iken 3 gündür haber alınamıyordu. Jandarma, Emniyet, AFAD,Kaymakamlığımız, Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyelerimiz ve 100 kişiye yakın gönüllü arkadaşlarımızla birlikte arama çalışmaları devam etti ve bugün Polis Özel Harekat Polislerimizin de dahil edilmesiyle birlikte Zafer Altunay kardeşimize ulaşıldı. Az önce kendisi  ile görüştük. Sağlığı iyi, Jandarmamızca ihtiyaçları gideriliyor.. Devletimizin şefkati ve sıcaklığı gösteriliyor.” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!