Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Eylül 2021 Cumartesi

 KEŞ DERESİ ÖZGÜR AKACAK!

 KEŞ DERESİ ÖZGÜR AKACAK!

18 Ağustos 2021 Çarşamba, 10:37

KEŞ DERESİ ÖZGÜR AKACAK!

KARADENİZ BAYRAK/ORDU

Uzun zamandır HES’lere karşı yürütülen mücadelede vatandaşlarla birlikte en ön safta yer alan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı almasıyla “işte bu kadar” dedi. Adıgüzel, geçtiğimiz aylarda Korgan İlçesinde Keş Deresi üzerine planlanan HES’e karşı Çiftlik ve Çamlı mahallelerinde vatandaşların çağrısı üzerine direnişe katılmış, halka öncülük etmiş, iş makinaları çıkana kadar da bölgeden ayrılmamıştı. Her iki mahalledeki direnişte de yer yer çatışma noktasına gelen gerginliklere güvenlik güçleri ve halk arasına girerek sağduyu ile anında müdahale etmişti. Bu konuda ulusal medyada birçok habere de konu olmuştu.
Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı alması üzerine Adıgüzel şunları ifade etti:

“İşte bu kadar! Şimdi HEStirin gidin!
Korgan Çiftlik ve Çamlı direnişinin zaferidir.. Direnişin en önündeki kadınlarımızın zaferidir..
Hem Çiftlik direnişinde hem Çamlı direnişinde oradaydık.. Bu direnen halklarımın içinde ve yanında olmanın onurunu yaşıyorum..
Keş deresi artık özgür akacak. Bu tüm Ordunun derelerine, Kuzey ormanlarına da müjdedir. Sıra oralara da gelecek.. Sıra Fatsa’nın yeşil bağrındaki Sarı Çıbana da gelecek.
Derelerin boynuna sarılıp doğayı tarumar eden, sel olup can alan, rantiye çeteleri. Kolay para kazanmak için milletin de memleketin de anasını ağlattınız. Rüzgar enerjisi de var, güneş enerjisi de var, var da var..
Daha az kazanın, daha çok üretin..
Ama vatanın da milletinden de yakasından düşün.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!