Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Eylül 2021 Cumartesi

AK PARTİ SÖZCÜSÜNDEN ULUBEY İLÇE BAŞKANINA ELEŞTİRİ!

AK PARTİ SÖZCÜSÜNDEN ULUBEY İLÇE BAŞKANINA ELEŞTİRİ!

03 Eylül 2021 Cuma, 21:17

AK PARTİ SÖZCÜSÜNDEN ULUBEY İLÇE BAŞKANINA ELEŞTİRİ!

KARADENİZ BAYRAK/ORDU

Ordu’nun AK Parti Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir’in Nutuk ve Kur’an-ı Kerim karşılaştırması yapmasına ilişkin görüşleri sorulan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “‘Nutuk okuyanlar’, ‘Kur’an-ı Kerim’ okuyanlar gibi bir mukayese hiçbir zaman kabul etmeyeceğimiz bir mukayesedir.” dedi.

Çelik, sözlerine şöyle devam etti; “Bizim ilçe başkanımızın da açıklaması yanlıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz hatırasına yönelik herkes dikkatli şekilde konuşmalıdır. Nutuk okuyan vatandaşlarımızı bu şekilde bir nitelemeyle anmak kabul etmeyeceğimiz bir davranıştır. Hele Nutuk okuyanlarla Kur’an-ı Kerim okuyanları iki cephe gibi göstermek son derece sakıncalı bir yaklaşımdır. Kutsal kitabımızı arzu eden herkesin okuması kendi yararınadır. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl kurulduğunu görmek açısından da Nutuk okumasında fayda vardır. O ilk cümle önemlidir. ’19 Mayıs 1919 Samsun’a çıktım, manzara-i umumiye şu şekildeydi…’ diye başlayan o büyük mücadeleyi her zaman önümüzde bir yol gösterici olarak almak lazım. ‘Nutuk okuyanlar’, ‘Kur’an-ı Kerim’ okuyanlar gibi bir mukayese hiçbir zaman kabul etmeyeceğimiz bir mukayesedir.”

İlçe başkanının anlatmak istediğinin maksadını aştığını ve kendisinin özür dilediğini belirten Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna gösterilmesi gereken saygının sadece resmi olarak gösterilmesi gereken bir saygı değil, aynı zamanda hak edilmiş bir saygı olduğunu, herkesin buna dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!