Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Eylül 2021 Cuma

HUZUREVİ YENİDEN YAPILIYOR

HUZUREVİ YENİDEN YAPILIYOR

09 Eylül 2021 Perşembe, 15:42

HUZUREVİ YENİDEN YAPILIYOR

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Altınordu’da huzurevini ziyaret ederek, yaşlılarla sohbet edip, dertlerini dinledi. Ahmet Cemal Mağden Huzurevi’nin yıkılacağını, yenisinin yapılacağını bu süreçte hiçbir yaşlının mağdur olmayacağının sözünü aldıklarını söyledi.

Yaşlıların bazı endişeler ile kendisine ulaştığını, bunun üzerine de bu ziyareti gerçekleştirdiğini ifade eden Adıgüzel şu bilgileri verdi:
Bugün Altınordu ilçemizdeki Huzurevini ziyaret ettik. Buradaki eski binanın yıkılarak yine aynı yerde daha donanımlı tek tek odaların olduğu yeni bir Huzurevi yapımı planlaması var. Yaşlılarımızın da bu yapım aşamasında biz ne olacağız nereye gideceğiz endişeleri vardı. Bana ulaştılar. Biz de geldik burayı ziyaret ettik. Yaşlılarımız ile tatlı bir sohbet ettik, halini hatırını sorduk, dertlerini dinledik. Buradaki Sosyal Hizmetler il müdürü ve diğer yetkililerden bilgi aldık. Bizim buradaki dönüşüm sırasında yani mevcut yapının yıkılarak yenisinin yapılması sırasında hiçbir yaşlının mağdur edilmeyeceğini, kimsenin isteği dışında il dışına yönlendirilmeyeceğini açık bir şekilde ifade ettiler. Altunordu havzasındakiler Altınordu’da, Fatsa havzasından olanlar Fatsa’da, Ünye havzasından olanlar Tekkiraz’daki Huzurevinde ikame edilecekler. Buradaki 81 yaşlımızdan 15’i il dışı huzurevi talebi olmuş. Onların da bu talepleri, buradaki hakları baki kalmak üzere karşılanacak. Yani isteği dışında bir gönderme söz konusu değil. İl müdürlüğüne bünyesinde 147 çocuğumuz için de 26 çocuk evi tahsis?edilmiş. Hem yaşlılarımız hem çocuklarımız devletin emanetinde. Biz de onlar burada en iyi şekilde misafir edilsin diye buradayız. Burada güzel şeyler görmekten de çok mutlu oldum. Tüm görevlilere çok teşekkür ediyorum. İnşaat sürecini de yaşlılarımızı da çocuklarımızı da takip etmeye devam edeceğiz.”
“Yaşam alanları inşa edilecek”
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ender Yanık ise; “Ordu yeni bir hizmete kavuşacak. 1990’lı yıllarda açılan ve 1970 yılında Almanya’dan alınan proje ile yapılan Ahmet Cemal Mağden Huzurevi günümüz ihtiyaçlarına cevap veremiyordu. Karadeniz Bölgesinin ilk huzurevi olma özelliğini taşıyan Ahmet Cemal Mağden Huzurevi yeni proje ile yapılacak. Daha önce çoklu oda ve koğuş sistemiyle yapılan huzurevi artık tek kişilik yaşam alanlarıyla inşa edilecek. Yeni huzurevi 100 kişi kapasiteli olacak.” dedi.
Geçtiğimiz Mayıs ayında proje ihalesi yapılan huzurevi için yıkım kararı da alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, “Huzur evimizin proje ihalesini mayıs ayında gerçekleştirdik. 100 kapasite ile yapılacak olan yeni Huzurevimiz Ordu’muza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!