Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

DHA Diyarbakır Muhabiri Cem Emir Depremde Yaçamını Yitirdi

15 Mart 2015 Pazar, 02:59

DHA Diyarbakır Muhabiri Cem Emir Depremde Yaşamını Yitirdi
KARADENİZ BAYRAK GAZETESİ/ORDU
DOĞAN Haber Ajansı, tüm yurdu yasa boğan Van depreminde enkaz altında kalan göz bebeği iki değerli mensubundan ne yazik ki Cem Emir’i şehit verdi. Cem’in cansız bedeni depremin üçüncü gününde bu akşam saat 22.40’ta enkazdan çıkarıldı.
Doğan Haber Ajansı Diyarbakır Bürosu muhabiri Cem Emir, 1985 yılında Tunceli’de dünyaya geldi. Ailenin 5 çocuğundan en büyüğü idi. Mesleğe 17 yaşında Evrensel gazetesinde başladı, arından ANKA Ajansı’nda çalıştı. Meslektaşları arasında kısa sürede kendini sevdiren ve başarılarıyla dikkatleri çeken Cem Emir, yaklaşık 2 yıldır DHA Diyarbakır Bürosu’nda görev yapıyordu. DHA bünyesinde Türkiye çapında ses getiren haberlere de imza atan Cem Emir’in bir çok başarılı haberinin yanı sıra, Siirt’te küçük yaştaki bir kıza yapılan cinsel istismar haberi birçok gazetenin manşetinde yer aldı ve Türkiye günlerce Siirt’teki bu olayı konuştu. Deprem bölgesine dışardan ilk giden DHA ekibi içinde yer alan Cem Emir, önce Erciş ilçesindeki grupta görev yaptı. Bayram öncesi aynı ekiple ikinci kez bölgeye giden Emir, Van merkezde gelişmeleri izliyordu. Meslek yaşamında genç yaşına karşın başarı ödülleri alan Cem Emir bekardı.
DHA Diyarbakır Muhabiri Cem Emir’in henüz 26 yaşındaydı ama bu kısa meslek yaşamında ses getiren haberlere imza attı, ödüller aldı.
Cem’in en fazla ses getiren haberi, Siirt’teki küçük yaştaki kıza tecavüz olayı oldu. 2009 yılında Pervari’de bebek yaşta iki çocuğun kaybolmasıyla başlayan olay, çocuklar arası vahşeti gözler önüne serdi. Biri donmak üzere, diğeri boğulmuş halde bulunan iki miniği, YİBO’da okuyan 14 yaşındaki amcakızlarının, kendisine ‘şantaj yapan’ aynı yaşlarda 8 çocuğa ‘sunduğu’ anlaşıldı. Bu olay, Siirt’i, Türkiye’yi sarstı. Cem Emir bu haberiyle günlerce konuşulurken kendisine de ödüller getirdi.Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde 13 askerin şehit edilmesi büyük yankı yarattı. Acı olay günlerce konuşulurken, şehitlerin verildiği bölgeye giren ilk gazetecilerden biri yine Cem Emir’di. Cem Emir, kamera ve fotoğraf makinesi ile PKK vahşetini gözler önüne sermiş, görüntüleri hafızalara kazınmıştı.Türkiye’de halen konuşulan PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın talimatı ile Irak’tan gelen 34 PKK’lıya ilişkin haberler günlerce konuşuldu. Kandil’den gelen PKK’lıların karşılanışındaki kalabalık, avukatların Habur’daki “Mahkemeye” harcı ceplerinden yatırması haberlerinin sonundaki imza yine; Cem Emir’di. Cem Emir, bölgedeki toplumsal olayları da yakından izledi. Yargı muhabiri olmasının yanı sıra, toplumsal olaylarda da sürekli DHA adına gelişmeleri izledi. Bunlardan biri de, BDP milletvekili Bengi Yıldız’a oturma eyleminde polis müdahalesi gibi haber ve fotoğraflarıydı.Aylarca konuşulan Cem Emir imzalı haberlerden biri de, tarihe geçen büyük soygundu. Uçakla İstanbul’a götürülmek istenen 2 milyon doları gasp eden bir güvenlik görevlisinin fotoğrafını ilk bulan gazeteci yine Cem Emir’di.Kaynak DHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!