Karadeniz Bayrak
Son Dakika
02 Aralık 2021 Perşembe

RANTİYE LOBİLERİNE HİZMET EDİYORLAR, ORDUYA DEĞİL

RANTİYE LOBİLERİNE HİZMET EDİYORLAR, ORDUYA DEĞİL

11 Ekim 2021 Pazartesi, 00:16

RANTİYE LOBİLERİNE HİZMET EDİYORLAR, ORDUYA DEĞİL

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, söz verilenlerin aksine Ünye Akkuş Niksar yolu için hiçbir yatırım programı olmadığı cevabını aldıklarını, Numan Kurtulmuş’un tıpkı diğer sözleri gibi bu sözünün de boş çıktığını söyledi. Ünye’nin de Ordunun da en büyük şanssızlığı iktidar partili siyasetçilerdir diyen Adıgüzel şunları ifade etti:

Ulaştırma Bakanlığına Ünye Akkuş Niksar yolunu sorduk. Gelen evrakta bu yolla ilgili herhangi bir yatırım programı olmadığı cevabı geldi.

2015 yılının genel seçimleri öncesinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bu yolun tamamlanması ile ilgili söz vermiş, gazetelerde ve Anadolu Ajansında var. Daha başlamamış yolun nesini tamamlıyordu acaba. Biri bizi kandırıyor. Geçtiğimiz aylarda da Ordu AK Parti Milletvekili de bu yolun yapım için Numan Kurtulmuş’u işaret ediyor. Bizi toplasın Cumhurbaşkanı’na götürsün diyor, kendi niye gitmiyorsa. Bölge halkının da sayın milletvekilinin de beklentisi boşunadır. Kurtulmuş’un kendinden başka kimseye hayrı yok. Kaç yıl bakanlık, başbakan yardımcılığı halen milletvekilliği genel başkan vekilliği yapan Kurtulmuş’un Ordu’ya çakılmış tek bir çivisini gösterin. Bu kadar mı boş, bu kadar mı gereksiz olunur. Geçen hafta bir de Ordu’ya gelip gitmiş. Ordu, Türkiye’de fındıkta ve arıcılıkta birinci il. Orduya geleceksin, fındık dibe vurmuş, arıcılar perişan, tek bir cümlesini duydunuz mu?  Kurdelesini kesip açacak tek bir hizmeti olmadığı için AKP Teşkilatı ona anca yıllar önce yapılmış hatta yüzde 70’i çoktan satılmış olan Fatsa Belediye binasını bulmuşlar. Satılmış belediye binasını hizmete açmış iyi mi? Bari şu Ordu sahilde yaya kaldırımına koyduğunuz tekerlekli tramvayı açtırsaydınız, zaten Numan  Kurtulmuş’un Ordu’ya tramvay sözü vardı.

Ünye’de Kültür merkezi inşaatı var yıllardır çivi çakılmıyor. Ünye-Akkuş yolunu anlattık. Çevre illere bakınca Ünye’nin de Ordunun da en büyük şanssızlığı iktidar partili siyasetçilerdir. Büyükşehir Belediye ortada, genel başkan vekili de işte ortada. Bu iki eski bakan sırt sırta vermiş kendi rantiye lobilerine hizmet ediyorlar, Orduya değil. Ordunun her yerinden vatandaşlar mesaj telefon yağıyor. Gölköy’de çeşmeden çamur akıyor. İkizce’de hiç akmıyor. Yollar perişan. .Topluca’da 17 mahalleye ulaşım sağlayan yolun bozuk 20 metresini 20 yılda yapmaktan aciz adamlar bunlar. Mesudiye Çambaşı arasında yolda çizgi yok. Sisli coğrafya, bir taraf uçurum. Millet yolda yol arıyor. Muslukta su arıyor. Hastanede doktor, okulda öğretmen hizmetli arıyor. Bunları bir tarafa da yazıyor. Hesap günü gelecek elbet. O zaman sizi sahildeki bisiklet ve yaya yoluna koyduğunuz büyük hizmetiniz(!) o dandik tramvaya koyup toplu halde göndermesini de bilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!