EĞİTİM NEDEN Mİ BU HALDE? SAYIŞTA RAPORLARINA BAKIN

EĞİTİM NEDEN Mİ BU HALDE? SAYIŞTA RAPORLARINA BAKIN

17 Ekim 2021 Pazar, 15:14
EĞİTİM NEDEN Mİ BU HALDE? SAYIŞTA RAPORLARINA BAKIN

EĞİTİM NEDEN Mİ BU HALDE? SAYIŞTA RAPORLARINA BAKIN

KARADENİZ BAYRAK

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Sayıştay raporlarında yer alan Ordu Üniversitesi Rektörü’nün kamu kaynaklarını karşılama giderlerine kullanmasına tepki gösterdi. Eğitimin artık çürüdüğünü belirten Adıgüzel “Üniversite böyle, Milli Eğitim müdürlüğü farklı mı, değil. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il müdür yardımcıları her birisi bir cemaat veya vakfın Ordu il başkanı iyi mi? Ensar, İlim Yayma Cemiyeti, Cihannuma il başkanları aynı zamanda il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürü.” Şeklinde konuştu. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

“Bu Sayıştay raporlarının siyaset baskısı ve Sayıştay’a atanan kimi yöneticilere rağmen çıkarıldığını unutmayalım. Sayıştay raporları tam bağımsız yapsa gerisini hesap edin artık.
Bu Sayıştay raporuna göre Ordu Üniversitesi Rektörü temsil ve ağırlama giderlerini kamu kaynağından ve de faizlerinden karşılamış. Yani bir eğitim kurumunun tepe yöneticisi oradaki mali kaynaklarını eğitim için değil de temsil ağırlama için kullanıyormuş.
Aslında rektör işini yapıyor, kendisinden bekleneni yapıyor.
Sizin liyakatiniz sadece AKP den milletvekili aday adaylığı ise siz de onun gereğini yaparsınız, efendinize hizmet edersiniz, onu temsil edersiniz, gönderdiği misafirleri ağırlarsınız. Öğrencilerin yurt sorunu beslenme sorunu ortada. Biz iki aydır seferberlik halinde yurt ve burs sorunları ile uğraşıyoruz. Ordudaki hayırsever iş insanları Ergin Karlıbel, Kadir Aydoğdu otellerinin tamamını kız öğrencilerimize tahsis ediyor. Asıl görev başındaki rektör ise ağırlama ve temsil yapıyor.
Üniversite böyle, Milli Eğitim müdürlüğü farklı mı, değil. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il müdür yardımcıları her birisi bir cemaat veya vakfın Ordu il başkanı iyi mi? Ensar, İlim Yayma Cemiyeti, Cihannuma il başkanları aynı zamanda il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürü. Ordu’da Milli Eğitim ve üniversite parsellenmiş balık baştan kokuyor. Bütün bu çürümüşlüğe rağmen. Evlatlarını yuvasından uzağa gönderen bütün anneler babalar müsterih olsunlar. Bütün milletimiz müşteri olsun Bu çocuklarımızın da bu ülkenin de bir sahibi var görev tanımlarını AKP ve cemaat kadrolarına hizmetten ibaret gören, ihale peşinde koşan, çocukların boğazından alan, onları sokakta bırakanların vakitleri doldu. Bu ülke liyakat sahibi yurtsever kadroların ve gençlerin omzunda yükselecek. Görev tanımlarını AKP genel başkanı ve kimi cemaat ve vakıflara hizmet olarak görenler ise AKP ile birlikte geldikleri yere gidecekler. Bu ülkenin ve gençlerin önünden çekilecekler”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!