Karadeniz Bayrak
Son Dakika
04 Aralık 2021 Cumartesi

Kaymakam Divli Ulubey’de görevine başladı

Kaymakam Divli Ulubey’de görevine başladı

23 Ekim 2021 Cumartesi, 00:23

Kaymakam Divli Ulubey’de görevine başladı

KARADENİZ BAYRAK/AHMET BAYRAK-ORDU

Ulubey’de hukuksuz uygulamalara karşı duran ve yaptığı çalışmalarla halkın beğenisini kazanan Kaymakam İsmail Güney’in Isparta’nın Sütçüler İlçesi’ne atanmasıyla yerine atanan Kaymakam Soner Divli görevine başladı. Kaymakam Divli, ilçeyi tanımak için esnaf ziyaretleri gerçekleştirirken bir yandan da ‘hayırlı olsun’ ziyaretlerini kabul ediyor. Kaymakam Divli, ilçede gerçekleştirilen yol çalışmalarının yanı sıra hayata geçirilen projeleri ve çalışmaları da yerinde inceliyor.

Soner Divli Kimdir ?

13 Ocak 1988 tarihinde İzmit’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gölcük’te yaptı. “Türkiye’de Mülki İdare Sistemi” konulu lisans bitirme teziyle Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. İkinci lisansı Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü 2015 yılında, Adalet Ön Lisans programını 2018 yılında tamamladı ve aynı yıl Üniversitenin Sosyoloji Bölümünde de üçüncü lisansına başladı. Ayrıca Marmara Üniversitesi İktisat Politikası ve Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi yüksek lisanslarının tez dönemlerinde öğrenimini sürdürmektedir. Mesleki kariyerine 2017 yılında Devlet Personel Başkanlığında Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak başladı.

2018 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve 13 Mart 2019 tarihinde Tunceli Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İl Merkez Stajı sonrasında Çanakkale-Ezine ve Samsun-Terme ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladı. Sırasıyla da Rize-Çamlıhemşin, Kırklareli-Pınarhisar, Aksaray-Sultanhanı ve Aydın-Bozdoğan ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakamlık Tezini “21. Yüzyılda Valilik ve Kaymakamlık Mesleğinin Misyonu ve Vizyonu” konusu üzerine çalıştı ve adaylık sürecinin sonunda 107. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamladı. İlçemize atanan Kaymakam Soner DİVLİ evli olup, İngilizce bilmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!