Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

ALTAŞ TV TEST YAYINI NA BAŞLADI

15 Mart 2015 Pazar, 02:59

ALTAŞ TV TEST YAYINI NA  BAŞLADI
Merkezi Ordu da bulunan ilk etapta Ordu Giresun olmak üzere  Karadeniz Bölgesi  ağırlıklı yayın yapacak  olan Altaş TV, test yayınına başladı. Türksat ile sürdürülen görüşmelerin ardından televizyon için frekans tahsisi yapıldı.
     Binasının tasarımından dekoruna kadar özgün bir kimliğe sahip olan Altaş TV’de, son sistem HD kameralar ve 3G canlı yayın sistemi bulunuyor. Altaş TV test yayınının ardından normal yayına geçecek. Altaş TV Genel Müdürü Fatih Korkmaz, “Biz Altaş TV olarak etik ve ahlaki değerlerimizden taviz vermeden yayın hayatına başlamak ve devam etmek istiyoruz. Bir şey yapılıyorsa o da layıkıyla olmalıdır düşüncesindeyiz. Biz Karadeniz Bölgesi’nin haber kanalıyız. Bunun bilinciyle hareket ediyoruz.” dedi.Karadeniz Bayrak Gazetesi olarak 12 Haziran akşamı saat 18.00 normal yayınına başlayacak olan Altaş TV Sahiplerine ve çalışanlarına başarılar diliyoruz
    Altaş TV Teknik Müdürü Hakan Turan ise  televizyon frekansı 11957 pol v symbol rate 27500 FEC 5/6 frekansından yayın yapacak. Turan, test yayınının bir-iki hafta sürebileceğini, ardından ise normal yayına geçebileceklerini belirterek televizyonlarına Altaş TV’yi ayarlamak isteyenlerin otomatik arama yapmalarının yeterli olacağını sözlerine ekledi.
 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!