Karadeniz Bayrak
Son Dakika
03 Aralık 2021 Cuma

Ordu’da 4 kişi gözaltına alındı

Ordu’da 4 kişi gözaltına alındı 

24 Ekim 2021 Pazar, 03:44

Ordu’da 4 kişi gözaltına alındı

KARADENİZ BAYRAK/ORDU

Ordu’da yeni açılan stadyumda oynanan ilk maçta   sahaya atılan konfetinin içindeki kağıtlar arasından çıkan  Kuran sayfası ve Türk Bayrağı parçaları  tepki topladı.
Ordu’da Orduspor 1967 – Kırıkkale Büyük Anadoluspor’un oynadığı maçın 52 dakikasında sahaya atılan konfeti ve kâğıtlar arasında Kuran’ı Kerimden ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları görülmesi üzerine olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Ordu Valiliğinden  olayla ilgili yaptığı açıklama yapıldı. Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 Tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK – Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3.Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kâğıtlar arasında Kuran’ı Kerimden ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış;Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, Öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri, bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!