Karadeniz Bayrak
Son Dakika
10 Ağustos 2022 Çarşamba

MİLLETVEKİLİ KAVUNCU’YA SERT TEPKİ!

MİLLETVEKİLİ KAVUNCU’YA SERT TEPKİ!

10 Ocak 2022 Pazartesi, 17:27

MİLLETVEKİLİ KAVUNCU’YA SERT TEPKİ!

KARADENİZ BAYRAK/ÇORUM

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Türkiye’de 24 yıl boyunca Kur’an okumanın ve Allah demenin yasak olduğu bir dönem olduğunu iddia ederken, Çorum İyi Parti İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin ‘Eğer sen Allah katında bir şeyler yapmak istiyorsan vekilliğini yap, bırakın milletin yakasını’ sözleriyle tepki gösterdi.

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, “Müslüman bir ülkede 4-6 yaş arasındaki çocuklara Kur’an öğretmeyi, ortaçağ zihniyeti olarak gören CHP, ne kadar maske takarsa taksın, fabrika ayarlarını değiştirmediği sürece böyle fecaatler işlemeye devam edecektir. Boşuna takiye yapıp millete değiştik imajı vermeyin. Sizin siyasi emellerinize ulaşınca aziz milletimizi bir akrep gibi sırtından sokacağınızı herkes bilmektedir” dedi.
“Tarumar edildi”
Kavuncu daha sonra “Sizin yüzünüzden bu ülkede 24 yıl boyunca Kuran okumak, Allah demek yasaklandı. Bu ülkede sizin iktidarınızda 1930-1950 yılları arasında 20 yıl boyunca imam, din görevlisi yetiştirilmedi. 18 yıl boyunca İslam’ın şiarı Ezan-ı Muhammedi’nin okunması yasaklandı, ezan okuyanlar ya hapse atıldı ya da ağır para cezalarına çarptırıldı. 1944 yılında çıkardığınız bir kanunla en küçük, en basit namaz hocası kitapçığının bile basımını, okunması yasaklandınız. Sizin iktidarınızda 1938-1950 yılları arasında ecdat yadigarı 971 vakıf eseri, 3337 cami, mescit satıldı, tarumar edildi” uydurmalarında bulundu.
“Ezanlarımızı susturamayacaksınız”
Kavuncu, ortaçağın batıya özgü bir olgu olduğunu söyleyerek, “Müslümanların ortaçağı yoktur ve hiçbir zaman da olmamıştır. Sizin kıble olarak gördüğünüz Bat’ının ortaçağı o dönemde özgür düşünceyi, bilimi yasaklayarak, kilise dogmatizmine karşı çıkanları engizisyon mahkemelerinde yargılayıp ateşlerde yakarken, İslam dünyası, bilimin aydınlığını temsil ediyordu. İbni Sina’yı, Farabi’yi, Biruni’yi ve daha onlarcasını hiç duydunuz mu? Hangi çağda yaşadılar hiç merak ettiniz mi? Artık ağzınızdaki bu çürümüş, kokuşmuş sakızı atın, bu akla ziyan ezberlerinizden kurtulun. Cami ile kilisenin aynı olduğu saplantısından, ihanetinden vazgeçin. İslam’ın tarih boyunca hiçbir zaman, ilime, bilime, sanata karşı olmadığını öğrenin. Belki o zaman milletle gerçek manada barışarak helalleşme imkanı bulur, belki o zaman iktidar olma hayalleri kurabilirsiniz. Buradan milletin meclisinden, milli ve manevi değerlerimizi, Anadolu topraklarından silmeye çalışan tek parti CHP zihniyetindekilere bir kez daha seslenmek istiyorum! Ne bu gün, ne de yarın, asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Ezanlarımızı susturamayacaksınız” ifadelerine yer verdi.
“Bırakın milletin yakasını”
Çorum İyi Parti İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin ise; “geçmişi kurcalayıp temcit pilavı gibi vatandaşın önüne olmamış bir şeyi olmuş gibi getirip durmayın. Amacın milleti vatandaşı birbirine düşman etmekse, amacın inançlı kesimden oy devşirme ise bırakın milletin yakasını, senin namaz ve niyazının kimseye faydası yok. Sen memleketine çalış Çorum’a çalış memleketin refahını artır. Aç fakir kalmasın. Eğer sen Allah katında bir şeyler yapmak istiyorsan vekilliğini yap, memleketine faydan olsun” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!