Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar

15 Mart 2015 Pazar, 03:01

Meclis’in tarih yazmaya hazırlandığını savunan Erdoğan, Türkiye’nin parti mezarlığına döndüğü, bu yüzden de parti kapatmanın yargı erkinin iki dudağı arasına bırakılamaması gerektiğini savundu. CHP lideri Deniz Baykal’ın değişiklik taslağı ile ilgili, ‘Einstein gelse bu işin içinden çıkamaz’ sözlerine değinen Erdoğan, “Einstein gelse sizin bu zikzaklarını görse, Türkiye ışık hızıyla ilerlerken, sizin 1940’lara göre gittiğini görse izafiyet teorisini rafa kaldırır ya da üzerinde ciddi değişiklik yapardı” diye konuştu.
MUHALEFETE ELEŞTİRİ
Muhalefete yüklenen Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin AKP’ye yönelik sözlerini eleştirirken, “Dünyanın hiçbir yerinde görünmeyen bir muhalefetle karşı karşıyayız. Meclis çalışmalarının nasıl kilitlendiğinin şahidi sizlersiniz. Siyaset namına ne tür suçlamaların karalamaların yapıldığının şahidi sizlersiniz. Daha önceki hafta MHP lideri, helal süt emmiş hiçbir kimsenin AKP’ye destek olmayacağını söyledi. Bu ve buna benzer çok sayıda hakaret, küfür, çirkin iddia tarafımıza yöneltildi” diye konuştu. Uzlaşma için CHP’nin bir çok kez kapısını çaldıklarını kaydeden Başbakan Erdoğan, “CHP’nin uzlaşmaya çalıştığı ancak bizim kaçtığımız gibi bir hava estiriliyor. Muhalefetin ki destek değil, şark kurnazlığıdır” diye konuştu. Ana muhalefetin sürekli olarak tasarı ile ilgili söylem değiştirdiğini, en son olarakta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 3 maddeyi referanduma götürmesi çağrısı yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, CHP’nin bu şekilde Cumhurbaşkanı’nı siyasetin içine çekmeye çalıştığını savundu. Erdoğan, “Sabahtan akşama değişen, yazdığı söylediği başka olan, başka bir siyasi lider bulmaz zordur. Suçüstü yakalandılar” dedi.
EINSTEIN GELSE, BAYKAL YüZüNDEN TEORİSİNİ DEĞİŞTİRİRDİ
Deniz Baykal’ın anayasa değişiklik taslağı ile ilgili ‘Einstein gelse bu işin içinden çıkamaz’ sözlerine değinen Erdoğan, “Einstein gelse sizin bu zikzaklarını görse, Türkiye ışık hızıyla ilerlerken, sizin 1940’lara göre gittiğini görse izafiyet teorisini rafa kaldırır ya da üzerinde ciddi değişiklik yapardı” diye konuştu.
MECLİS TARİH YAZMAYA HAZIRLANIYOR
Meclisin tarih yazmaya hazırlandığını öne süren Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin parti mezarlığına döndüğü, bu yüzden de parti kapatmanın yargı erkinin iki dudağı arasına bırakılamaması gerektiğini savundu. Erdoğan şöyle konuştu:
“Türkiye’nin geleceği adına, gelecek nesiller adına, çok büyük bir adım atıyoruz.
90 yıl önce tarih yazan, altın harflerle tarih yazan, bu yüce Meclis bugün bir kez daha tarih yazmaya hazırlanıyor. Hiç kimse mazeretler üretmesin. Bu Meclis değil diyenler, Meclis yüksek yargıya üye seçmesin diyenler, önce kendilerini sonra da alenen milleti inkar ediyorlar. Bir siyasi partinin kapatılmasına ilişkin bir konu, parlamentonun izni olmadan diğer bir erkin iki dudağının arasına mı bırakılacak? Biz bunu söylüyoruz ve farklı bir kültürün Türkiye’de oluştuğunun gösterilmesi adımını atıyoruz.”
“TüRKİYE’DE STATüKO SORUNLARIN ÖNüNDE DUVAR GİBİ DURUYOR”
Statükonun her sorunun önünde bir duvar gibi durduğunu savunan Erdoğan, halkın sırtlarına yüklediği sorumluluğun farkında olduklarını ve bu doğrultuda çalıştıklarını söyledi. Erdoğan şöyle konuştu:
“Gönül isterdi ki, bir gecede işsizlik meselesi bitsin. Bir gecede enflasyon tarih olsun. Gönül isterdi ki bir gece de, Türkiye dünyanın en demokratik ülkesi olsun, yasaklar kalksın. Ama bunlardan bir gecede atıp kurtulmak olmuyor. Statükonun duvar gibi, her meselenin önüne çekildiği değişimden haz etmeyenlerin direndiği, şahsi hırsların, millet menfaatlerinin önüne geçtiği bir süreç yaşadık. Tuzu kuruların oturdukları makamların kendi isimleriyle özdeşleştirenlerin, çetelerin mafyaların, ne değişirim ne değiştirtirim dedikleri süreçlerden geçtik. Sırtında yumurta küfesi olmayanlar, sorumluluk taşımayanlar, milletin emanetine karşı hassasiyet içinde olmayanlar Türkiye’nin dertlerini görmezden geliyor olabilir. Ama bizim sırtımızda yumurta küfesi var. Biz milletin bize yüklediği o kutsal emanetin farkındayız.”
“DAVET EDİLİP DE GELMEYENLERİN DE CANI SAĞOLSUN”
Milli birlik ve kardeşlik projesiyle ilgili yaptıkları toplantılara değinen Başbakan Erdoğan, katılan ve katılmayan sanatçılarla ilgili basında yer alan haberleri eleştirirken, şöyle konuştu:
“Davet edilip gelmeyen sanatçılarımızın canı sağ olsun. Eminim ki hepsinin geçerli mazeretleri var. Ama katılan sanatçılarımızın neden katıldığının sorgulanmasını, özellikle medyanın bu yönde sansasyon peşinde koşmasını ben son derece sorumsuzca, bir tavır olarak görüyorum. Biz o toplantıları nasıl yaparda AK Parti’nin oylarını daha da arttırırız diye yapmıyoruz. Biz o toplantıları, nasıl ederiz de gençlerin ölümünü durdururuz diye yapıyoruz”
KKTC’DE YAPILAN CUMHURBAŞKANLIĞI SEçİMLERİ
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili konuşan Erdoğan, seçimi kazanan Derviş Eroğlu’nu kutlarken, “Her zaman Kıbrıs Türkünün ve KKTC’nin yanında olduk. Her zaman çözüm sürecini destekledik, bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!