30.09.2013 - 15:00
Okunma (718)
Yorum (0)

SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU

SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU

ORDU-KARADENİZBAYRAK


‘’Sağlıkta Hizmet Günleri Sempozyumu Ordu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşti.

Ordu Sağlık İl Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sağlıkta Hizmet günleri Sempozyumu” yapıldı.

Ordu Kültür Sanat Merkezi (OKSM)’nde gerçekleştirilen ve 2 gün süren olan sempozyumun açılışına Vali Kenan ÇİFTÇİ, Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Ersan ASLAN, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref ÇAKMAK, Vali Yardımcısı Niyazi ERTEN, İl Emniyet Müdürü Hakan KIRMACI, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami AYDIN, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan ÖZTÜRK, İl Halk Sağlığı Müdürü ve İl Sağlık Müdür Vekili Dr.Çetin GÜNDOĞDU, Ordu Tabipler Odası Başkanı Mithat YAĞLI, daire müdürleri, kurum amirleri ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

“Sağlıkta Hizmet günleri Sempozyum”unun açılışında bir konuşma yapan Vali Kenan ÇİFTİ, “Sağlığın en güzel olduğu, oksijenin en bol olduğu, Karadeniz’in en güzel sahilinin olduğu, en güzel yaylalarının, yeşilin en güzel tonlarının, mavisinin insanın içini gıdıkladığı yer olan Ordu şehrimize hoş geldiniz. Bu kadar güzel bir şehir olunca, tabiatı ve oksijeniyle bu kadar güzel olunca, burada her şey konuşulabilir, her şey değerlendirilebilir. Her şeyin başı sağlık. İnanıyorum, sağlığın bütün detaylarını 2 gün süresince tartışacaksınız. Ordu’da sağlıkla ilgilenen tüm arkadaşlarımıza, engin fikirlerinizle, engin tecrübelerinizle, buradaki tecrübeleri paylaşıp, daha ileriye, daha öteye gitmemize ufuklar açacak, fırsatlar vereceksiniz” dedi.

Türkiye’de sağlıkta bir dönüşüm yaşandığını ve sağlık teşkilatının güçlü bir kuruluş haline geldiğini söyleyen Vali Kenan ÇİFTÇİ, ”Türkiye’de uygulanan en iyi örneklerden bir tanesi de Halk Sağlığı, Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği elbirliğiyle sağlık hizmetini, sadece bugün değil, yılın 365 günü, her haftanın yedi gününü ve her günün 24 saatini, her saniyesini değerlendirerek hizmet ediyorlar. Sağlığa gönül vermiş özel sağlık kurumlarımızla omuz omuza, üniversitemizle paylaştığımız hastanelerimizle birlikte omuz omuza hizmet ediliyor. Çünkü, sağlıkta çalışanlar buna inanıyor” diyerek, Almanya’da yaşayan Ordulu hayırsever rahmetli Zuher KAYA’nın 168 bin TL parasını sağlık hizmetinde kullanılması için verdiğini katılımcılarla paylaştı. Vali ÇİFTÇİ, ambulansın hazır olduğunu önümüzdeki hafta geleceğini, tefriş edilen odanın ise Mesudiye’deki hastaların kullanımına açılacağını ifade etti.

ÇİFTÇİ, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Artık tıp’ı teknolojiden, teknolojiyi de tıp’tan ayıramazsınız. Dünyadaki bilim kitaplarına baktığımızda, gelecekte en önemli şey nedir dediğimizde, tıp geliyor. Ama tıp’ı da bilimden ayıramıyorsunuz. İşte tıp’ta teknoloji bizim için bu kadar önemli. Tıpta çare olabilecek en önemli noktalardan birisi de arı olduğunu düşünüyoruz. Arının şifa olduğunu, hem dinimizde, hem de diğer alanlarda görüyoruz. Türkiye’de bal üretiminin yaklaşık yüzde 20’sini Ordu üretiyor. Bunun poleni, arı sütü var. Bu sempozyumda bunların da değerlendirileceğine inanıyorum. Burada beraberce sizlerin katkılarıyla çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.”

Sempozyumun düzenleniş amacıyla ilgili bilgi veren Sempozyum Başkanı Opr.Dr. Coşkun AVCI, "Bu sempozyumu kamu özel ayrımı yapmaksızın sağlık kurum kuruluş ve kişileri bir araya getiren geniş tabanlı, düzenleme kurulunun çalışması ile bu süreci oluşturduk. Sempozyumun hayırlı olmasını diliyorum. Bu tür etkinliklerin ülkemizde sıkça yapılmasını birlik ve beraberliğimizin destek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından “Sağlık Hukuku ve Çalışanlar Hakları”, "Sağlık Çalışanlarında Tükenmişlik Sendromu” , “Sağlıklı Yaşam ve Diyet”, "Sağlıkta Yönetim İle Çalışanlar Arasında İlişkide Özlenenler”, "Tıbbi Etik ve Unuttuklarımız” konulu oturumlar gerçekleştirildi.

28-29 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyuma Türkiye’de ilk yüz naklini gerçekleştiren ekibin başında olan Prof. Dr. Ömer ÖZKAN, 'Karatay Diyeti' isimli kitabıyla obeziyete savaş açan Prof.Dr.Canan KARATAY, ünlü kalp damar cerrahı Prof.Dr.Bingür SÖNMEZ, tıp hukuku konusunda uzman Prof.Dr.Hakan HAKERİ, Doç.Dr.Başar CANDER, Esra TÜZÜN, Prof. Dr.Fatma Arın NAMAL, Prof.Dr.Mustafa BİLİCİ, Dr.Turgay ŞİRİN, Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN ve daha birçok konularında uzman doktorlar konuşmacı olarak katılarak bilgilerini ve tecrübelerini sağlık çalışanları ile paylaştı

Keyword : SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU ordu haber , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU ordu haberleri , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU ordu gazetesi , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU ordu gazeteleri , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU haber ordu , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU haberler ordu , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU ordu haber merkezi , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU karadeniz bayrak , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU haberler , SAĞLIKTA HİZMET GÜNLERİ SEMPOZYUMU

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapınız