Karadeniz Bayrak
Son Dakika
12 Ağustos 2022 Cuma

ALMANYADA DÜZENLENEN SUCUK FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ

ALMANYADA DÜZENLENEN SUCUK FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ

11 Temmuz 2022 Pazartesi, 00:30

ALMANYADA DÜZENLENEN SUCUK FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ

SERDAR GÜRSOY/STUTTGART, ALMANYA(OBA)

ALMANYA’NIN ŞUTUTGART YAKINLARINDA BULUNAN  BÖBLİNGEN ŞEHRİNDE SUCUK FESTİVALİ DÜZENLENDİ. FESTİVALE GURBETÇİLERİMİZİN YANI SIRA ALMANLARDA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Almanya Stuttgart’ta düzenlenen   “Sucuk Festivali” bu yaz bir ilke imza attı. Avrupa’nın ilk Türk “90’lar Açık Hava Festivali”ni düzenleyen “Keep It  Sucuk” ekibinin girişimleriyle  Stuttgart’a temmuz ayı başında adeta yıldız yağdı.

Böblingen Uçuş Pisti’nde (Flugfeld) “Tam90Dan” adı altında düzenlenen festivalde Burak Kut, Yonca Evcimik, Zafer Peker, Ali Güven, Reyhan Karaca ve Sedat Türüç (Horoz) gibi 90’ların pop starları sahne aldı. Türkiye’nin yıldız disjokeyi Volga Tamöz de festivalde müzikseverlerle buluştu.

Festivalde Almanya’nın bol ödüllü çocuk ve gençlik hiphop dans grubu Kids Dance de sahne aldı. Eski Almanya HipHop Dans Şampiyonu Kadir Yılmaz ve ekibinin çalıştırdığı Kids Dance’in Infinity Master grubu Dans gösterilerinin yanı sıra sanatçılara da sahnede eşlik etti.

Dansçı genç kızlar seyirciden büyük tezahürat gördü.

Almanya’dan ise Türk eğlence dünyasının ve partilerin  efsanevi disjokeyi DJ Hüseyin Suygun ve “Tam90Dan” partilerinin vazgeçilmez disjokeyi DJ Burak Mendez binleri müzik şovlarıyla coşturdu.

Öte yandan Sucuk Festivali pazar günü de “We love Albania” ile devam etti.

HALUK LEVENT KONSER VERDİ

Festival bugün yani 10 Temmuz pazar günü ise bayram özel programı kapsamında Haluk Levent konseri ile sona erdi.

Programda Stuttgart’ın ünlü Türk rock grubu Xtanbul, Sibel ve Ayda Dance Academy de sahne aldı.

Festivalin kooperasyon partnerleri arasında Sound-of-Stuttgart, Hanselmann-Events, Pitlane-Consulting, Hüseyin Suygun Entertainment, WeLoveAlbania, Sanatolia Entertainment da yer alıyor.

Stuttgart yakınlarındaki Böblingen’de 2017’den bu yana düzenlenen Sucuk Festivali’ne  sadece Böblingen ve Stuttgart’tan değil, Konstanz Gölü, Augsburg, Karlsruhe, Mannheim civarından da sayısız Türk, Alman ve diğer uluslardan ziyaretçi geliyor. Müzik, kültür ve mutfağın buluştuğu festivalde yıllardır sayısız genç yetenek ve grup binlerce müziksevere konser verdi.

Gurbetçilerimizin Türkiye’den  Almanya’ya götürdüğü eski model araçlarda yoğun ilgi gördü.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!