Karadeniz Bayrak
Son Dakika
11 Ağustos 2022 Perşembe

MUSTAFA TAHMAZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

MUSTAFA TAHMAZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

17 Temmuz 2022 Pazar, 02:40

MUSTAFA TAHMAZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Karadeniz Bayrak-Adem Tahmaz/İSTANBUL), (OBA)

İBB Zabıta Dairesi eski Başkanı Mustafa Tahmaz vefat etti.

Giresun Görele çalış köyünden İBB Zabıta Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Teftiş Kurulu Başkanlığı yapmış olan Mustafa TAHMAZ uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek genç yaşta vefat etti.

Cenazesi Beykoz Paşabahçe Merkez Camii’nden kaldırıldı. Fatsa eski TRT muhabiri Adem Tahmaz’ın da yakın akrabası olan Mustafa Tahmaz’a Karadeniz Bayrak Gazetesi adına Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine başsağlığı dileriz.

MUSTAFA TAHMAZ KİMDİR?

1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde zabıta memuru olarak göreve başlamış, komiser yardımcısı olarak çeşitli birimlerde görev almış. 1999’da Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş olarak görev almış. 2004’ten itibaren Zabıta Müdürü olarak sürdürdüğü görevine, 2006 yılından itibaren Zabıta Daire Başkanı olarak devam etmiş, 2014 yılında Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı, 2016 yılında Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanmış ve Kasım 2018’de bu görevinden istifa etmiştir. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı iken Paris’te düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 21. Taraflar Konferansı’na (COP21) İBB katılım sağlamıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!