Karadeniz Bayrak
Son Dakika
10 Ağustos 2022 Çarşamba

40 yıllık yol kapatıldı

40 yıllık yol kapatıldı

19 Temmuz 2022 Salı, 13:31

40 yıllık yol kapatıldı

Karadeniz Bayrak-Ahmet BAYRAK/KABADÜZ (Ordu), (OBA)

Ordu’nun Kabadüz İlçesi Turnalık Mahallesinde ikamet eden Zafer Bodur, Ordu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından evine giden yolun kasıtlı olarak kapatıldığını iddia ederek, “Yolumuzun açılmasını istiyoruz. Yaşlılarımızı sırtımızda götürmek zorunda kalıyoruz” dedi.

“Yolumuzun açılmasını istiyoruz”

40 yıldan bu yana Kabadüz Turnalık Mahallesi’nde oturduğunu aktaran Zafer Bodur adlı vatandaş, Orman İşletme Müdürlüğü’nün evine giden yolun hemen yukarından yeni bir yol açmasından dolayı yolunun kapandığını ve evine gidemez olduğunu söyledi.

“Mağduruz”

Ordu Orman İşletme Müdürlüğü’nün evine giden yolu açmadığını ileri süren Bodur, sözlerini şöyle sürdürdü; “Orman işletmesi, 40 yıllık yolumuzu kesti.

Orman yeni bir yol açtı. Yolu açınca da evime giden yol tamamen kapandı. Şuan yolumuz yok. Evimize inip çıkamıyoruz. Hastamız olsa hastaneye götüremiyoruz. Evimizin başına toprağı yığıp bıraktılar. Biz çok mağduruz. Orman Müdürlüğünde müdüre, müdür yardımcısına, şefe gittik. Hatta kaymakama, belediye başkanına gittik. Bir türlü yolumuza açtıramıyoruz. Yolumuzun açılmasını istiyoruz. Burada biz 3 eviz. Bu evlerde 15 kişi kalıyor. Hepsinin kapı numarası, elektriği var.

“Yaşlıları sırtımızda taşıyoruz”

Burada 2 tane tapulu evimiz var. Ancak yol devletin yerinden geliyor. Ordu İşletme Müdürü, önce ben yolu açacağım dedi. Son aşamaya geldiğinde; ‘ben bu yolu açmam, Reisi Cumhur bile bana bir şey yapamaz’ diyor. Akşam yolu vereceğim, sabah vermeyeceğim diyor. Bu işten Kabadüz Kaymakamlığının ve belediyenin haberi var. Orman İşletme Müdürlüğü, 40 yıldır kesmediği yolu şimdi niye kesti? İmkânım da yok. Yol sorunumuz var. Çözümünü bekliyoruz. Düğünümüz oldu. Yaşlıları sırtımızda indirdik. Bayanlar inemedi. Çok büyük çile çektik.”

Ordu Valisi Tuncay Sonel’e seslenen Bodur, “Çok zor ve sıkıntılı durumdayız. Yolumuzun açılmasını istiyoruz. Evimize ulaşımımız yok. Sayın valimizden yardım bekliyoruz.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!