Karadeniz Bayrak
Son Dakika
10 Ağustos 2022 Çarşamba

İREM HARTUÇ İLE MURAT ÇEVİK EVLENDİ

İREM HARTUÇ İLE MURAT ÇEVİK EVLENDİ

23 Temmuz 2022 Cumartesi, 12:16

İREM HARTUÇ İLE MURAT ÇEVİK EVLENDİ

Karadeniz Bayrak-Ahmet BAYRAK/ANKARA, (OBA)

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Ordu eski İl Emniyet Asayiş Şube Müdürü Orhan Çevik’in oğlunun düğün töreni Ankara’da üst düzey isimlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

2 BİNE YAKIN DAVETLİ KATILDI

Ankara Gölbaşı’ndaki Vilayetler evinde düzenlenen 2 bine yakın davetlinin katıldığı nikâh ve düğün töreninde Nuray-Eray Hartuç ailesinin kızı İrem ile Orhan-Sevilay Çevik çiftinin oğulları Murat Çevik ömür boyu birlikteliğe evet dedi.

BAKAN SOYLU DA NİKÂH ŞAHİDİ OLDU

Genç çiftin nikâhını Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek kıyarken şahitliklerini ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aselsan Net Genel Müdürü İsmail Karaman, Sahil Güvenlik Komutanı Ahmet Kendir, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Genel Kurmay Başkanvekili Selçuk Bayraktaroğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rıdvan Gündoğdu, TBMM Kamu Denetçiliği Kurum Başkanı Şeref Malkoç, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu yaptı. Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda üst düzey bürokrat siyasetçi ve aile yakınları genç çifti bu mutlu gününde yalnız bırakmadı.

DÜĞÜNE ORDU’DAN DA KATILIM OLDU

Ordu’da bir dönem Asayiş Şubesi Müdürü olarak görev yapan Orhan Çevik’in oğlunun Ankara’daki düğününe Ordu’dan da katılım oldu.

Devlet bürokrasisini buluşturan düğün

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı olarak atanıp görevine Ankara’da devam eden Orhan Çevik’in oğlu Murat Çevik dünya evine girdi. Ankara Gölbaşı’nda bulunan Vilayetler Evi’nde açık havada gerçekleştirilen ve Devlet bürokrasisinin buluştuğu düğüne İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve 81 ilden üst düzey bürokratların ve birçok sektörden isimler katıldı. Ayrıca düğüne gönderilen çiçek ve çelenkler Mogan Gölü’nün etrafını çiçek bahçesine çevirdi.

Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı düğünde genç çiftin nikâhını Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek kıyarken nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kamu Denetçiliği Baş Kurumu Ombudsman Şeref Malkoç, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Genelkurmay 2’nci Başkanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rıdvan Gündoğdu, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir, iş insanı Zeki Türkeş ve İsmail Karaman yaptı.

“EVLAT YUVAYA BEREKETTİR, EVLAT GELECEĞİN TEMİNATIDIR”

Nikâhta konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türk ailesine, Türk örf adet ve geleneklerine, dinimize, inançlarımıza, ülkemize bağlı mutlu bir yuvanız olsun. Sizden bir şey isteyeceğim. Tabii ki birbirinizi çok severek evlendiniz ama birbirinizden biraz daha fazla anne babanızı sevin. Onları sevdiğiniz zaman yuvanız da bereket olur, huzur olur. Bunu unutmayın, aklınızdan çıkarmayın. Sayın Cumhurbaşkanımızın tavsiyesini de unutmayın, onu da hatırlatayım. Evlat yuvaya berekettir, evlat geleceğin teminatıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda tavsiyesidir. Mutlaka ona da uyumaya özen gösterelim. Allah mutlu etsin, mesut etsin, bahtiyar etsin. Mutlu, huzurlu bir yastıkta kocamanızı diliyorum” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Orhan Çevik ve eşi Sevilay Çevik nikâh töreni sonrası tüm katılımcılara teşekkür ederek töreni onurlandıran herkese sonsuz minnet duyduğunu ifade etti.

Ordu -KARADENİZ BAYRAK Gazetesi olarak genç çiftimizi tebrik ediyor, mutluluklarının bir ömür boyu sürmesini diliyoruz

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!