Altınordu BELEDİYESİ

Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Eylül 2022 Çarşamba

SENDİKALAR, DOKTORA SALDIRIYI KINADI

SENDİKALAR, DOKTORA SALDIRIYI KINADI

08 Ağustos 2022 Pazartesi, 23:43

SENDİKALAR, DOKTORA SALDIRIYI KINADI

Karadeniz Bayrak-Ahmet BAYRAK/ALTINORDU (Ordu), (OBA)

Artık yeter demek için toplanan sağlıkçılar, Ordu Devlet Hastanesinde görevli Doktora yapılan sözlü saldırı,  hakaret ve tehditleri hastane önünde kınandı.

Ordu Devlet Hastanesinde yatmakta olan 90 yaşında COVİDLİ bir hastanın, yoğun bakımda vefatının ardından anestezi uzmanı doktor hasta yakını tarafından sözel şiddet ve ölümle tehdit edilmesi üzerine Hekim Birliği Sendikası Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Opr Dr. Cağlar Yıldırım yapılan basın açıklamasında şunları dile getirdi. Bu gün burada artık yeter demek için toplandık. Ordu Devlet Hastanesinde anestezi uzmanı doktora bir hasta yakını tarafından sözel şiddete uğramış ve ölümle tehdit edilmiştir

Maalesef ülkemizde Her gün sağlık hizmeti veren kurumda hekimlere ve hekim dışı personele 60 adet sözel ve fiziki şiddet olayı oluyor.

Daha bir ay önce Konya’da hastanede şehit edilen Ekrem kardeşimizin acısı yüreğimizden soğumamışken bugün hastanemizde anestezi uzmanı meslektaşımız bir hasta yakını tarafından sözel şiddete uğramış ve ölümle tehdit edilmiştir.

90 yaşında COVİDLİ bir hastamızın, yoğun bakımda uygulanan tüm tedavilere rağmen vefat etmesinin sorumlusu hekimler veya hemşireler değildir.

Canı veren de Allah’tır alan da Allah’tır. Ölüm haberini hasta yakınına veren Hekim arkadaşımız sanki hastayı hekimler hemşireler öldürmüş gibi ağır sözel hakaretlere ve TEHDİTLERE maruz kalmıştır.

Bizleri en çok üzen ise hekimleri ve hemşireleri boşuna öldürmüyorlar cümlesine söyleyen kişi, iddiasına göre kızının ve oğlunun Adalet dağıtmak da görevli kişiler olduğunu da hiç çekinmeden dile getirmesidir.

İnsanlar doğar büyür ve ölürler, sadece insanlar değil tüm canlılar da yaşam döngüsü böyledir yüce yaradan da “her nefis ölümü tadacaktır demiştir”

Hastaneler servisler ve yoğun bakımlar ölümsüzlüğün olduğu yerler değildir.

Ölen yakınlarınızın ölüm sebebi Doktorlar değildir eğer hastanız ölmüşse doktorun ve hemşirelerin çabasına rağmen ölmüştür.

Geciken ambulanslar, acil olmayan hastaların ambulansı meşgul etmesinden dolayı geç kalmıştır.

Acil servislerde sıra olmasının ve beklemenin Acil servislerde sıra olmasının ve beklemenin sebebi acil olmayan hastaların acile gelmesi ve hekimleri, hemşireleri meşgul etmesidir.

Randevu bulamamanızın sebebi doktor veya HEMŞİRELER değildir hasta yoğunluğudur.

Sonuç olarak sağlıktaki var olan sorunları doktor, hemşire veya sağlıkçı döverek, öldürerek halledemezsiniz.

Meslektaşımızın başına gelen talihsiz olaydan dolayı Hekim birliği Sendikası 14.01.2022 tarih ve 2 sayılı sendikal kararı, Sağlık Bakanlığı Çalışan Güvenliği 6. Madde ve 657 sayılı DMK 105. Maddesine istinaden can güvenliğimiz yetkililer tarafından saplanıldığı tarafımıza iletilinceye kadar görev yerlerimize dönmeyeceğimizi kamuoyuna saygı ile iletiriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!