22.05.2011 - 22:27
Okunma (870)
Yorum (0)

Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu

Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu.Ünyede Konuştu

Ordu'nun Ünye ilçesinde düzenlenen miting öncesi kaldığı otelde basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Genel Başkan Numan Kurtulmuş, MHP'deki kaset olaylarını değerlendirdi. Kurtulmuş, siyasetçilerin her an toplumun gözü önünde yaşadığını akıllarından çıkarmaması gerektiğini vurguladı.Ardından Ünyede yapılan mitinge geçen kurtulmuşu havanın yağışlı olmasına rağmen çok sayıda partili dinledi.

İktidarı kibir yıkar
Partisi'nin Ünye mitinginde hemşehrileriyle buluşan Genel Başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Meydanı'nda coşkulu bir kalabalığa hitap etti. HAS Parti iktidarında haksızlığın, zulmün, sömürünün, kibrin ve iktidar şımarıklığının semtinden bile geçmeyecekleri sözünü veren  Kurtulmuş, "Firavun'un Firavunluğu küfründen değil kibrinden dolayıdır. Allah'tan başka büyük yoktur. Bu millet kibir sahiplerini bir bırakırsa tuz buz olurlar bunu iyi bilsinler" diye konuştu. Partililerin, "Sen var oldukça umudumuz olacak" yazılı pankartlar açtığı ve "Başbakan Numan" sloganları atılan mitingde konuşan Kurtulmuş, Türkiye'nin dört bir yanında örgütlenmelerini tamamladıklarını ve Türkiye'nin her yerinde milletin HAS Parti'yi bağrına bastığını, bunun Türkiye'de bir ilk olduğunu ve birkaç ayda bu seviyeye geldiklerini ifade etti.

SİYASAL AHLAKSIZLIK
12 Haziran’da eski Türkiye'nin defterinin kapanacağını kaydeden Kurtulmuş, eski Türkiye derken, birbirini anlamak yerine birbirine hakaret eden, küfreden siyaset tarzına dikkat çekerek, "Halk her gün iktidarla ana muhalefet lideri birbirine nasıl hakaret edecek diye bekliyor. Maalesef siyaset tarzı bu. Yetmiyor kasetler üzerinden siyaset yapılıyor. Kasettekilerin bireysel olarak yaptıkları ahlaksızlıktır. Siyasetçi milletin, inancına, örfüne, ahlak anlayışına göre davranmalıdır. Her dakikasını millete hesap verecek gibi, bir BBG evinde gibi yaşadığını hissederek davranmak zorundadır. İşin bireysel ahlakı ne kadar kötüyse siyasal ahlak boyutu da çok kötüdür. Halkı nasıl onurlu bir seviyede yaşatacaklarını, Türkiye'yi nasıl geliştireceklerini konuşmuyorlar. Hakaret ediyorlar. Bu da siyaseten ahlaksızlıktır" diye konuştu.

BİZİM KİTABIMIZDA BÖLMEK YOK
12 Haziran'da bölmeyen, bütünleştiren, HAS parti'nin bu ülkenin yeni sayfası olacağını söyleyen Kurtulmuş, "Sağcılar ve solcular şu partilere oy versin, "oyları bölmeyelim" diyorlar. Demirel'den ders alıp sonra Demirel polemiği yapıyorlar. Demirel'den tavsiye alıp sonra eleştiriyorlar. Demirel'in aynı sözlerini bunlar söylüyor şimdi. "Oyları bölmeyelim" diyorlar. Her cümlelerinden toplumu ayrıştırmak ve ötekileştirmek dökülüyor. Ama bizim kitabımızda bölmek, parçalamak yok. Bu milletin dağılmış, bölünmüş parçalarını derleyip toparlamak için geliyoruz. Bizim kitabımızda dindar laik, sağcı solcu, Türk- Kürt ayrımı yok. Bizim kitabımızda Hazreti insan var. Herkesi Hazreti insan olarak görüyoruz" açıklamasını yaptı. 

HARAMZADELERLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Türkiye'nin yeni döneminde HAS Parti'nin elinde programla, beyanname ile ve söz vererek meydanlara çıktığını söyleyen Kurtulmuş, "Seçim beyannamemiz bir hükümet programıdır aynı zamanda. Her şeyi kuruşu kuruşuna hesap ederek bunları ortaya koyuyoruz. Bu topraklarda yıllardır bir mücadele var. Bir tarafta helalinden kazanan, çoluk çocuğunun rızkını helalce çoğaltmak isteyen helalzadeler, diğer tarafta da milletin hakkını yine haramzadeler var. Has parti bu ülkenin çoğunluğunu oluşturan helalzadelerin yanında haramzadelere karşı mücadele etmektedir" dedi.

ANAYASI YA HALKIN TA KENDİSİ YAPACAK
Üç tane temel vaatlerinin olduğunu söyleyen Kurtulmuş bunları, halksız demokrasiden halkın egemen olduğu bir sisteme geçmek, adaletsiz kalkınmadan adaletli kalkınmaya geçmek ve toplumsal barışın tüm kurallarıyla tesis edilmesi olduğunu söyledi.
Kurtulmuş bunları şöyle açıkladı: "Birisi Türkiye'de eksik yamalı bozuk demokrasi vardır. Kağıt üzerinde bir demokrasidir bu. Vatandaşı oy mekanizması olarak görüyor. Bu demokrasi halksız bir demokrasidir. Anayasayı kim yapacak diye size sormazlar, ekonomik kararları alırken, yargı sistemi ne olacak, merkez bankası ne kadar para basacak gibi konularda halkın sözü geçmez. Halksız demokrasiyi halkın egemen olduğu demokrasiye çevireceğiz. Anayasa'yı milletin ta kendisi yapacaktır. Seçim yasasını, siyasi partiler yasasını bütün sistemi halk değiştirecektir. 12 Eylülle hesaplaşmak, 27 Nisan'la, 1960 darbesiyle hesaplaşmak demektir. 12 Eylül'ün antidemokratik yapısını çöp tenekesine atacağız ve millet yeniden bir sistem kuracaktır.

ANGUSLAR GELMESE MİLLET KURBAN KESEMEYECEKTİ
İkinci vaadimiz, adaletsiz bir kalkınmadan adaletli bir kalkınmaya geçiştir. Sayın Başbakan yaptıkları yollardan bahsediyor ama şu anda Türkiye'de dışa bağımlılıktan dolayı 10 milyon insanımız sınıf altı yaşam sürmektedir. Halkın yüzde 95'i borçlu vaziyette. Kredi kartı, tüketici kredisi ve bireysel kredi gibi borcu vardır. 30 milyar dolar kredi borcu var insanların. Halkın yüzde 25'i işsiz. Tarım kesimi geriye gitti. Dünya bir piyasadır diye düşünüyorlar. Fındık, tütün, şeker pancarını birkaç yıl sonra ithal eder duruma düşeceğiz. Elin adamı üretecek ve bize satacak. Piyasa demek budur. 100 ülkeden tarımsal ürün ithal ediyoruz. 2 gün evvel Erzurum'daydık. Bu sene Erzurumlular Anguslar gelmeseydi kurban bile kesemeyecekti. Bu oyunu HAS Parti bozacaktır.

 
OY VERİRKEN BUNLARI SORUN
Fındığın borsasını buraya kuracağız. AVM'ler esnafı, zanaatkarı öldürdü. HAS Parti iktidarında AVM yasasıyla bunları şehirlerin dışına atacağız. Esnaf vergi yükü altında. Vergi yükünü kaldırıp sadece yüzde 1 gerçek vergi alacağız. GSMH'de dünyanın 17. Büyük ekonomisiyiz. Çünkü Türkiye büyük imkanları olan bir ülkedir. Sıradan bir Ortadoğu ülkesi değiliz. Gelişiyoruz, kalkınıyoruz ama bu gelişme, üreticinin, memurun, öğretmenin, madencinin, emeklinin cebinde değil. Peki bu kalkınma nerde ve kimin cebinde. Lütfen oy verirken bu soruyu sorun. 620 trilyon 16 bin ailenin cebine gitmiş. Bu aileler, üretim mi yapmış? Devlete devletin parasını verip faizcilikle tefecilikle 620 trilyonu ceplerine indirmişler. Fakir fukaraya 8 yılda 54 trilyon vermişler. Bir kişiye 9, dokuz kişiye bir pul. Kurt yapmaz bu taksimi. Bu ülke kalkınacak, bu ülke gerçekten en dünyanın en ileri ülkelerinde olacak. Bizim vaadimiz adaletli bir kalkınmayı sağlamaktır.
Üçüncü vaadimiz ise toplumsal barışın tesisi. Bu topraklarda bin senedir tüm farklıklarımızla birlikte kardeşçe yaşıyoruz. Kıyamete kadar da kardeşçi yaşayacağız inşallah. Toplumsal barış için gönüllü birliktelik Projemizle ayrım yapmadan, bu topraklarda Kıyamete kadar birlikte ve kardeşçe yaşayacağız inşallah.Kimsenin ikinci sınıf vatandaş kabul edilmeyeceği yeni bir Türkiye inşa edeceğiz."
Herkesin bir hayalinin olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Bizim hayalimiz de buradaki işsizle, İstanbul'daki varoşlarda evine ekmek götüremeyen yoksul kardeşimle, Diyarbakır'daki fukarayla, Cumhurbaşkanı'nın eşit ve özgür olduğu bir Türkiye'yi kurmaktır" dedi.

HAS PARTİ'NİN HIRSIZLARI OLMAYACAK
"HAS parti olarak iktidara geldiğimizde üç yanlışa düşmeyeceğimize şimdiden tüm kalbimizle, benliğimizle ve geçmişimizle söz veriyoruz" diyen Kurtulmuş konuşmasını şöyle tamamladı: "Bir, asla ve asla Firavunlaşmayacağız. Firavunlaşmak, iktidar gücünü halka karşı baskı aracı olarak kullanmaktır. Firavunun Firavunluğu küfründen değil kibrinden dolayıdır. Allah'tan başka büyük yoktur. Bu millet kibir sahiplerini bir bırakırsa tuz buz olurlar bunu iyi bilsinler. İkincisi, asla ve asla Karunlaşmayacağız. "Devletin malı deniz" diyerek yandaşlarımıza peşkeş çekmeyeceğiz. Bu milletin malını yemeyecek, yedirmeyeceğiz.  HAS Partinin hırsızları asla olmayacaktır. Üçüncüsü Bel'amlaşmayacağız. Yanlışlarımızı örtmek için dinimizi, inancımızı, İslam dinini istismar etmeyecek ve istismar ettirmeyeceğiz. Bu üç şey, insanlık tarihinin kilidi olan üç  sömürü formülüdür."


 

Keyword : Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu ordu haber , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu ordu haberleri , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu ordu gazetesi , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu ordu gazeteleri , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu haber ordu , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu haberler ordu , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu ordu haber merkezi , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu karadeniz bayrak , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu haberler , Numan Kurtulmuş Orduda Basın Mensuplarıyla Buluştu Ünyede Konuştu

Henüz Yorum Yok.
İlk Yorum Yapan Siz Olmak İstermisiniz.
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapınız