Karadeniz Bayrak
Son Dakika
14 Ağustos 2020 Cuma

Ordulu Şehit Toprağa Verildi

15 Mart 2015 Pazar, 03:26

Ordulu Şehit Toprağa Verildi
ORDU/KARADENİZBAYRAK/AHMET BAYRAK/14.11.2013/SAAT:16:00
Ordulu şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hasan Tarakçı, 27 yıl sonra   Ordu Garnizon Şehitliğine nakledildi.
30.05.1986 yılında Denizli İli Sarayköy ilçesinde Şehit düşen Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hasan Tarakçı’nın Kabadüz ilçesindeki bulunan mezarı, eşi Naime Tarakçı’nın isteği üzerine Garnizon Şehitliğine nakledilerek toprağa verildi.
Şehit eşi, Naime Tarakçı’nın isteği üzerine Kabadüz İlçesi Derinçay köyünde Şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hasan Tarakçı’nın mezarı dualar eşliğinde açıldı. Şehidin naaşı daha sonra Garnizon Şehitliğine getirilerek burada dualar eşliğinde toprağa verildi.
Şehit eşi Naime Tarakçı, kendisi ve çocuklarının isteği üzerine eşinin köyündeki mezarlıktan alınarak Garnizon Şehitliğine nakledildiğini söyledi.
İçinde bulunduğu duygu selini kelimelere dökmekte zorlandığını belirten Şehit eşi Tarakçı, eşim ve eşim gibi vatan için şehit olanların mekânı cennet olsun ifadelerini kullandı.
Askeri Cumali Türkçan,”57 yaşındayım. 1977 yılında askere gittim. Zonguldak Devrek’te komutanımla tanıştım. Sonrada benim komutanlığımı yaptı. Çok başarılı ve cesur birisiydi. Allah kendisine rahmet eylesin. Makamı cennet olsun” dedi.
Kardeşi Aziz Tarakçı, “Kardeşim görev yaptığı esnada şehit düştü. Eşi ve bizlerin kararı ile kardeşimin mezarı garnizon Şehitliğine taşındı” dedi.
Kabadüz İlçe Müftüsü Faruk Ana, “1986 yılında Denizli ili Sarayköy’de şehit düşen şehidimizin mezar nakli için buradayız. Dualarla şehidimizi defneceğiz. Rabbim ölümsüz kahramanlar olarak nitelediği hiç ölmeden yaşayarak bu dünyadan Allah göçen eden şehitlerimizden birisi olarak onu ağırlasın. Bizi de onlara kavuştusun”diye konuştu.
Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hasan Tarakçı toprağa verilirken  Ordu İl Jandarma Alay  komutan vekili Yarbay  Garip  Gümüş,Jandarma Asayiş Şube Müdürü Yarbay Ataner Yeşil ve askeri erkan da hazır bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!