Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Ekim 2020 Salı

Vali Orhan DÜZGÜN’ün "Dünya Kadınlar Günü" Kutlama Mesajı

15 Mart 2015 Pazar, 03:31

Vali Orhan DÜZGÜN’ün “Dünya Kadınlar Günü” Kutlama Mesajı

ORDU /KARADENİZ BAYRAK
Yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, bizleri eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkılarda bulunan kadınlarımız, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesidir. Türk Kadını, toplumumuzun yapısını güçlendirip, şekillendirerek, aile birliğinin en önemli unsuru olarak daima özverinin, sevginin kaynağı olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk; Türk Kadınına birçok dünya devletinden önce seçme ve seçilme hakkı tanıyarak, kadınlara verdiği önemi ve değeri göstermiş, O’nun önderliğinde kadınlarımız hak ve özgürlük mücadelesinde erken yol kat etmiş, yaşamın her alanında kendisini göstermeye başlamıştır.

Türk Kadını, Cumhuriyetimizin kurulması, insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasinin benimsenmesiyle kamu ve özel sektör yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarında, üretimde, eğitimden bilime, sanattan ekonomik alana, siyasetten kamu yönetimine kadar kısaca yaşamın her alanında başarı ile yerini almıştır.

İlimizde de çok sayıdaki sivil toplum kuruluşları içinde yer alan kadınlarımız, aktif ve üretken çalışmalarıyla toplumumuzun gelişmesine, insanlarımızın daha mutlu ve müreffeh bir hayat sürmelerine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

Keza, Devlet-Millet işbirliği içerisinde yürütülen hizmetlerde, eğitim kampanyalarında, sosyal sorumluluk projelerinde, kültür ve sanat hayatımızda, kadınlarımızı hep en önlerde görmekteyiz. Kadınlarımızın, annelik içgüdüsü içinde karşılıksız ve fedakarca yaptığı toplum hizmeti, her türlü övgünün ve takdirin üstündedir.

Aile kurumunun temel taşı‚değerlerimizin temsilcisi‚ taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların‚ hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ kadın erkek herkesin ortak sorumluluğudur. Kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, tüm kız çocuklarımız eğitimin her seviyesinden yararlanabildiğinde, geleceğe daha güvenle bakabileceğimiz muhakkaktır.

Bu konuda devletimizin yanı sıra, kadın örgütlerinin, diğer sivil toplum kuruluşlarının ve basın-yayın organlarının gayretleri büyük önem taşımaktadır. Kadın ve çocuklara yönelik şiddet ve istismar olaylarının azaltılması ile kadınlarımızın üretime katılmaları yönünde Valiliğimizce başlatılan ve çok yönlü bir şekilde sürdürülen çalışmalar devam etmektedir.

Bu duygularla, başta şehit ve gazi anneleri, her türlü zorluğa göğüs geren engelli anneleri, devletimizin şefkatli ellerinde yaşamlarını sürdüren annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutluyor, şiddetten uzak, sevgi ve huzur içinde bir yaşam diliyorumWWW.KARADENİZBAYRAK.COM

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!