Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Ekim 2020 Pazartesi

Vali Orhan Düzgün ün Ziyaretçileri Avrupalı Üniversite Öğrencileri

15 Mart 2015 Pazar, 03:31

ORDU/KARADENİZ BAYRAK GAZETESİ/AHMET BAYRAK/31.01.2013
Ordu Valisi Orhan Düzgün Orduda kendilerini ziyaret eden Avrupalı Üniversite Öğrencilerine, Orduyu ve kendisini İngilizce tanıtınca öğrencilerden büyük alkış aldı.
Vali Düzgün öğrencilerden bir tanesinin Avrupa birliğine ne zaman giriyorsunuz sorusuna, Vali Düzgün ise, Bizim istediğimiz kadar Avrupa birliği bizi isterse o zaman Avrupa birliğine gireriz dedi.
Avrupalı Öğrencilere sizleri bizlerle buluşturarak sizlerle tanışmamızda aracılık görevini yapan gönüllü turizm elçisi Gazeteci Ahmet Bayraktır, Ona da teşekkür ediyorum dedi.
Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansın destekleri ile Evim Evim Güzel Evim projesinde Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen Öğrenciler Ordu gezisine Ordu Valisi Orhan Düzgün’ü ziyaret ederek başladılar.
Valilik toplantı salonunda öğrencilerle tek tek tanışan Vali Orhan Düzgün bir bölümünü Türkçe olarak yaptığı konuşmalarının tercümesini Proje sorumlusu Boğaziçi Üniversitesi Öğrencisi Fatih Barutçu ile sürdürdükten sonra soru yanıt kısmında ise öğrencilerden İngilizce olarak gelen sorulan soruları İngilizce yanıtlayınca toplantı sonunda Avrupalı öğrencilerden büyük alkış aldı.
VALİ DÜZGÜN GAZETEMİZ İMTİYAZ SAHİBİ AHMET BAYRAK’A ORDU TÜRİZMİNE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ
Vali Düzgün proje sorumlusu Fatih Barutçu ve projede sorumlu  Gözde Çağlar, Tunahan Barutçu, Şükran Hüsam, Hasan Tahsin Karagöz, Damlasu  Hortoğlu,Miraç Şahin’e teşekkür ederken, Gazetemiz imtiyaz sahibi Ahmet Bayrak için ise  Avrupalı Öğrencilere sizleri bizlerle buluşturarak sizlerle tanışmamızda aracılık görevini yapan  gönüllü turizm elçisi Gazeteci  Ahmet Bayraktır, Ona da teşekkür ediyorum dedi.
Ziyarette Vali Düzgün, gençlere Ordu hakkında bilgiler verirken yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikle hepiniz ilimize hoş geldiniz. Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansın destekleri ile geçtiğimiz yıl en az sizin sayınız kadar Fatih barutçu ve arkadaşlarının yapış olduğu proje doğrultusunda Avrupa’dan gelen gençlerimizi ülkemizde ağırlamıştık.
Ordulu hemşehrimiz Fatih Barutçu sizlere rehberlik yapıyor. Kendisine de teşekkür ediyorum. Avrupalı Öğrencilere sizleri bizinle buluşturan, aracılık eden gönüllü turizm elçisi Gazeteci Ahmet Bayraktır, Ona da teşekkür ediyorum dedi.
Vali Orhan Düzgün Ordu’yu sizlere kısa anlatmak istiyorum. Ordu Dünyada fındığın başkenti olarak bilinen Karadeniz bölgemizde şirin bir kenttir. Dünyanın en lezzetli fındıklar Ordu’da yetiştiriliyor. Dünya’daki dört fındığın 3’ü Türkiye’de bir tanesi de Ordu’da yetiştiriliyor.
Ayrıca Avrupa’da üretilen hepinizin de çok sevdiği çikolataların bir kısmı Türk fındığı kullanılarak üretiliyor. Fındık ile birlikte Ordu’nun başka tarımsal ürünleri de var. Bal ve Kivi bunların başında geliyor. Son dönemlerde sahip olduğumuz doğal güzellikleri yeşil ve mavinin büyüleyici güzelliğe sahip olan bu ilimizin turizmde geliştirmeye ve kalkındırmaya çalışıyoruz.
Türkiye şuanda en fazla turist kabul eden 7 ülke konumundadır. Bunların çok az bir kısmı Karadeniz bölgesine geliyor. Önemli kısmı Akdeniz ve Ege bölgelerinde tatillerini geçiriyorlar. Bölgemizde oluşturulan yeni cazibe merkezleri ile kayak merkezi, botanik bahçe ve yaylalar da tatil köy ve benzeri üniteler ile yeni açılan otellerle bölgemizin cazip bir turizm merkezi haline getirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Buraya dünyadan kolay ulaşımı sağlamak amacıyla deniz doldurularak dünyanın üçüncü hava limanını yapıyoruz. Ordu’da bulunduğunuz süre içerisinde sizleri Ordu’nun tarih ve doğal güzelliklerinin bulunduğu mekanları gezdirme fırsatı bulacağız. Bu projenin amaçlarından bir tanesi de Ordu’yu sizin gibi dünya gençlerine tanıtmak ve bu tanıtımı yaygınlaştırmaktır. Ordu’da iyi vakit geçirmenizi diliyorum.” Vali Orhan Düzgün, gençlere fındık ve Ordu’nun tanıtımının yer aldığı CD’ler ve broşür hediye etti.WWW.KARADENİZBAYRAK.COM

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!