Karadeniz Bayrak
Son Dakika
22 Ekim 2021 Cuma

BİK’de güç birliği

20 Mart 2015 Cuma, 15:08

BİK’de güç birliği
ORDU/KARADENİZBAYRAK

Basın İlan Kurumu’nun yeni Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri belirlendi.
BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi seçiminde Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti’nin destek verdiği Mustafa Arslan yeniden Yönetim Kurulu’na seçilirken, Nuri Kolaylı da Denetçi oldu. Basın İlan Kurumu’nun 28. Dönem ilk Genel Kurul Toplantısı yapıldı.
Kurum’un İstanbul Cevizlibağ’daki Genel Müdürlük binasında gerçekleşen toplantıda yeni Yönetim Kurulu üyeleri ve Denetçiler belirlendi. Yönetim Kurulu Basın Grubundan; Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Konya Yenigün Gazetesi Sahibi Mustafa Arslan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Ahmet Özdemir, Hükümet Grubundan; Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür V. Cemalettin Haşimi, Tarafsızlar Grubundan;Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Karakoç, ile Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı Yönetim Kurulu’na seçildi.
Denetçiler Basın Grubu’ndan Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Haber Gazetesi Tüzel Kişi Temsilcisi Mehmet Nuri Kolaylı, Hükümet Grubu’ndan Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Genç Osman Yaraşlı, Tarafsızlar Grubu’ndan ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ergün Yolcu denetçi seçildi.
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen; üçüncü kez BİK Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Konfederasyon üyesi Mustafa Arslan ile Denetçi olarak seçilen Konfederasyon Genel Başkanı Nuri Kolaylı’yı tebrik ederek başarılar diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!