Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Mayıs 2020 Perşembe

ULUBEY KENT MEYDANI HİZMETE GİRDİ…

24 Nisan 2015 Cuma, 18:57

ULUBEY KENT MEYDANI HİZMETE GİRDİ…
ORDU-KARADENİZ BAYRAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ulubey Kent Meydanı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da katıldığı bir törenle açıldı.

Başbakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulubey ilçesinde gerçekleştirilen ‘Ulubey Kent Meydanı’nın açılışına katıldı. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu,  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, ilçe belediye başkanları, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Daire Müdürleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı açılışta ilk konuşmayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptı.

BAŞKAN YILMAZ; “ŞU ANA KADAR ULUBEY’E 7 MİLYON 840 BİN LİRALIK YATIRIM YAPILDI”…

Başkan Yılmaz konuşmasında meydan’la ilgili teknik bilgileri verirken, Ulubey’e yapılan hizmetleri de konu başlıkları ile anlattı. 2014 yılında su için 5 milyon 500 bin liralık yatırım yapıldığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, 2015 yılında da hayata geçecek projelerin tutarının 2 milyon 340 bin lira olduğunu söyledi.  2014-2015 yıllarında su için yapılan toplam yatırım tutarının 7 milyon 840 bin lira olduğunu belirten Başkan Enver Yılmaz, “Arıtma tesisi modernizasyonu ve diğer yatırımlar ile arıtılmış su miktarı günlük 3450 metreküpten 6900 metreküpe çıkarılarak; Ulubey Merkez, Oyumgürgen, Şekeroluk, Elmaçukuru, Kardeşler, Şahinkaya, Cevizlik, Aydınlar ve Kumrulu Mahalleleri’ ne arıtılmış sağlıklı su temini gerçekleştirilmiştir” dedi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun konuşmasının ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş AK Parti’nin önünü kesmek için bazı kesimlerin ittifak yaparak HDP’nin barajı aşması için her şeyi yaptığına dikkat çekti. Kurtulmuş, “Bize karşı hep ittifak yaptılar. Şimdi de bir ittifak yapıyorlar. Diyorlar ki ’aman şu HDP’ye barajı aştıralım da, HDP barajı aşarsa Türkiye’de AK Parti iktidarının önüne geçmiş oluruz’. Şunu çok açık söyleyeyim: HDP barajı aşsa da aşmasa da, AK Parti’yi bu millet Anayasa’yı değiştirecek çoğunlukta Allah’ın izniyle iktidara getirecektir” diye konuştu.

BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ; “İTTİFAKLARA RAĞMEN TÜRKİYE ASLA ESKİ TÜRKİYE OLMAYACAKTIR”…

30 Mart yerel seçimleri ile 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında da kendilerine karşı ittifaklar kurulduğunu, bundan sonraki süreçte de hep ittifaklar kurulacağını vurgulayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Ne kadar ittifak kurarsa kursunlar Türkiye asla eski Türkiye olmayacaktır” ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Yine ittifaklar olacak. Yine bir takım hesaplar kumpaslar olacak. Yine Türkiye’nin gidişatına çelme takmak isteyenler olacak. Yine Türkiye’nin 1970’li yıllara geri dönmesini isteyenler olacak. Yine Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrarının kaybolmasını isteyenler olacak. Türkiye’nin 1.5 yılda bir hükümetlerin değiştiği bir ülke olmasını isteyenler olacak. Ama Anadolu’da dolaşıyoruz. Gördüğümüz şu. Bu millet kararını vermiştir. Bu millet Allah’ın izniyle Anayasayı değiştirecek çoğunlukta AK Parti’yi iktidara getirecektir. Bu millet Türkiye’nin istikrarının sürmesi, ekonomik büyümenin sağlanması için milli iradesine, Türkiye’nin geleceğine oy verecek. Bunun için bu seçim bizim için Türkiye için üçüncü kavşak noktasıdır. Bu üçüncü kavşak noktasını aşarsak asla bir daha geriye dönüş olmayacak. Asla Türkiye o eski döneme geri dönmeyecektir. Asla bu memlekette ‘Acaba Türkiye’de darbe olur mu?’ korkuları yaşanmayacaktır. Acaba IMF’den 25 milyon dolar borç almak için nasıl gözüne gireceğiz diye hükümet yetkilileri IMF memurlarının önünde düğme iliklemeyecektir. Bir daha Türkiye’de, AB Türkiye’nin eline ev ödevleri vererek ev ödevini hazırla diyemeyecektir.”

BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ; “BU MİLLET CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAZ”…

CHP’nin seçim vaatlerini de eleştiren Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “En büyük hayalim yüzde 35 oy almak” sözünü değerlendirerek, “Bu millet size o oyu hiçbir zaman vermeyecek. Bu fakir geçmiş dönemde hep söylerdim. Bütün partileri kapattırıp CHP tek başına seçime girse bu aziz millet CHP’nin ne olduğunu öyle bilir. Öyle iyi bilir ki, tek başına seçime girseler bile bu millet zaten yüzde 25’ten yüzde 30’dan yukarı CHP’ye oy vermez” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!