Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Mayıs 2020 Perşembe

Perşembe Kent Meydanı Açıldı…

03 Mayıs 2015 Pazar, 18:31

Perşembe Kent Meydanı Açıldı…

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Perşembe Kent Meydanı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da katıldığı açılış töreniyle hizmete girdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 3 aylık bir sürede çalışmaları tamamlanan Perşembe Kent Meydanı’nın açılışına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr.Mustafa Çöpoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Hikmet Yıldırım, Bülent Civelek, Ordu AK Parti Milletvekili Adayları Oktay Çanak, A. Nilgün Tomakin, Şakir Çoban, 23. Dönem Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz, Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN ENVER YILMAZ; “SADECE PERŞEMBE’YE 1 YILDA 22 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Perşembe Kent Meydanı’nın açılış konuşmasını yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, kent meydanının herkese hayırlı olmasını diledi. Bazı ilçelerde olduğu gibi Perşembe ilçesini de meydana kavuşturduklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, sadece Perşembe ilçesine 1 yıl içerisinde 22 milyon liralık yatırımı programlayarak bu yatırımlardan bazılarının da hayata geçtiğini belirtti.Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz konuşmasında,Perşembe ilçesinin daha önceki yatırımlarına bakıldığında, Ordu’nun Büyükşehir olması ile birlikte bire on kat daha fazla yatırım aldığını sözlerine ekledi.

VALİ BALKANLIOĞLU; “NEREDEN NEREYE GELDİK”

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’da yaptı konuşmada, IMF’ye 5 milyon dolar borç verildiğini hatırlatarak “Nereden Nereye Geldik…” ifadesini kullandı. İhracatın ise 15-20 milyar dolarlardan 100-150 milyar dolarlara yükseldiğini söyleyen Vali Balkanlıoğlu; “Sağlanan istikrar, milletimizin kendine güvenmesi sayesindedir” şeklinde konuştu.

KURTULMUŞ: “ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR”

Perşembe Kent Meydanı’nın açılışında son konuşmayı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş konuşmasında, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bir hizmetin açılışında bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyerek; “Şehri gösteren en önemli unsur meydanlardır” dedi. Kurtulmuş konuşmasını; “Atalarımızın bir lafı vardır. Aslan yattığı yerden belli olur. Bir şehri gösteren meydanlarıdır, caddeleridir, sokaklarıdır. Bir birleri ile alışverişte, düğünlerde ve cenazelerde bir arada oldukları şehirlerin ana damarları olan meydanlarıdır. Kadim medeniyetimizin en önemli özelliklerinden bir tanesi şehirleri güzel meydanlar etrafından örmüş olmasıdır” şeklinde tamamladı.

Düzenlenen açılış töreni kurdele kesilmesinin ardından sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!