Karadeniz Bayrak
Son Dakika
17 Nisan 2021 Cumartesi

Esnafın yüzü CHP ile gülecek

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 11:45

Esnafın yüzü CHP ile gülecek

Esnafın sorunları sıfırlanacak

CHP Ordu Milletvekili Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel “CHP iktidarında ekonomi canlanacak, esnafın sorunları sıfırlanacak” dedi.

CHP Ordu Milletvekili adayı Dr. Mustafa Adıgüzel büyükşehir statüsü ile kapanarak mahalleye dönüşen Damarlı’da esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Yoğun ilgiyle karşılaşan Adıgüzel, yöre sakinleri ve esnafların sorunları dinledi. Adıgüzel demir atölyesinde eline çekiç alarak demir dövdü.

Satışların düştüğünü, borçlarını ödeyemediklerini belirten esnaflarla sohbet eden CHP Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel, “AKP’nin yanlış politikaları nedeniyle esnafımız kan ağlıyor. Bu durumu gayet iyi biliyoruz. CHP, esnafın sıkıntılarını giderecek projeleri 7 Haziran sonrası hayata geçirecek. Esnaf, adil olmayan piyasa koşullarından korunacak ve esnaf kardeşimizin sosyal güvencesi bizim iktidarımızda tam olacak” dedi.

“Esnaf Bakanlığı kurulacak”

Adıgüzel şöyle devam etti: “Esnafa maddi destek sağlanacak; esnaf ve sanatkârların ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandırılacak. Kira, araç gideri gibi işyeri masrafları vergiden düşülecek. KOSGEB’in proje destekleri artacak. Esnafın diğer çalışanlarla aynı zamanda emekli olması ve aynı yasal haklardan yararlanması sağlanacak.

Sigorta prim borcu olan esnaflar sağlık hizmetleri konusunda kısıtlanmayacak. Prim borcu olsa bile sağlık hizmetlerinden faydalanacak. Esnafımız kira öder gibi kredi desteği ile işyeri sahibi olacak. Esnaf Bakanlığı kurularak, esnafın sorunlarının siyasette daha geniş yer bulması sağlanacak.”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!