Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Artık Yeter, Bu şiddet sona ersin!

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 15:43

Artık Yeter, Bu şiddet sona ersin!

KARADENİZ BAYRAK -AHMET BAYRAKORDU-11.05.2015

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane yöneticisi Doç. Dr. Ahmet KAYA’ yı darp eden Medical temsilcisi ve özel bir hastanede görevli Doktora hastane yöneticisi tarafından yapılan fiili saldırı, Ordu Tabipler Odası Başkanı Doç.Dr.Özgür Enginyurt,yönetim kurulu üyeleri ve sağlık çalışanları tarafından Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Önünde kınandı.

Doç.Dr.Özgür Enginyurt yaptığı açıklamada,Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane yöneticisi Doç. Dr. Ahmet KAYA’ yı makamında kendini bilmez Medical temsilcisi darp etmiştir. Saldırgan değerli meslektaşımıza kendi çıkarlarını dikte etmek istemiş,  meslektaşımız Kurumun ve Devletin menfaatleri doğrultusunda hareket ettiği için bu çirkin saldırıya maruz kalmıştır. Yine geçtiğimiz günlerde özel bir hastanede görevli meslektaşımıza hastane yöneticisi tarafından fiili saldırı yapılmıştır. Bu her iki çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

                   Sağlık hizmetleri özellikli, kuralları olan ve bilimsel ölçülere göre yapılan bir hizmettir. Bu kurallara herkesin uyması gerekir. Şiddet hiçbir şeyi çözmez, çözüm aracı da asla olamaz. Nezaketimiz ve iyi niyetimiz güçsüzlük ve zafiyet olarak değerlendirilmemelidir. Mevlana’nın sözünde olduğu gibi;

“Suskunluğum asaletimdendir

Her lafa verilecek bir cevabım var.

Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.

Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

                   Bu yüzden bu kendini bilmez hadsizlere son bir kere daha seslenmek istiyorum; Emeğimizin ve bilgimizin gücünü bize kullandırmak zorunda bırakmayın.

                   Sağduyulu halkımıza sesleniyoruz; yanlış yapanları lütfen aranızdan ayıklayınız. Şiddetle elinize hiçbir şey geçmez. Bizler Sağlık çalışanları olarak işimizi gereği olan nazik, sakin, ve sükunetle yapmak istiyoruz. Bizim tek isteğimiz halkımızın ve yetkililerin yanımızda olmasıdır.

                   Ordu Tabipler Odası olarak her iki saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Meslektaşlarımıza ve   Ailelerine geçmiş olsun diliyoruz. Her iki olayın hukuksal alanda takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

3 Yorum

 1. Mecnun SET

  12 Mayıs 2015 at 09:23

  BEN O GÜN İZİNDEYDİM AMA O MENFUR SALDIRI ANINDA ORDA OLMALIYDIM KEŞKE OLSAYDIM O ŞEREFSİZİN KELLESİNDEN TUTTUĞUM GİBİ KABURGALARINI KIRARDIM AMA BANA NASİP OLMADI NE YAZIKKİ.BÖYLE MÜKEMMEL MÜTEVAZİ TATLI BİR YÖNETİCİ HOCAMA BU HAREKETİN YAPILMASI BENİ DERİNDEN YARALADI O ŞEREFSİZİ Bİ GÖRİM YETERKİ ONUN HESABINI Bİ ŞEKİLDE SORARIM…….!

 2. selçuk

  12 Mayıs 2015 at 21:42

  haberde enginyurt hocamın ünvanı yanlış yazılmış… “doçent dr” yerine, “yrd doç dr” olarak yazılmalıydı… saygılarımla…

  • Ahmet

   12 Mayıs 2015 at 22:32

   Teşekkür ederim Yeni 10 günce doçent oldu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!