Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

OKTAY ÇANAK: “ONLAR SÖZ VERİR AK PARTİ HİZMET EDER”

19 Mayıs 2015 Salı, 11:26

    OKTAY ÇANAK: “ONLAR SÖZ VERİR AK PARTİ HİZMET EDER”

AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLİ ADAYI OKTAY ÇANAK, GEÇMİŞ DÖNEMLERDE SİYASİ PARTİLERİN HEP SÖZ VERİP SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMEDİĞİNİ, ANCAK AK PARTİ’NİN SÖZ VERİP TÜM SÖZLERİNİ YERİNE GETİRDİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ. ÇANAK, “BUNUN EN BÜYÜK ÖRNEĞİ ORDU HAVAALANIDIR. 50 YILDIR SÖZ VERENLERİN HEPSİ TARİH SAHNESİNDEN KAYBOLDU, KAPILARINA KİLİT VURULDU. AMA AK PARTİ SÖZ VERDİ VE YAPTI. O SEBEPLE ORDU’NUN GELİŞMESİ, İSTİKRAR VE KALKINMANIN SÜRMESİ, YENİ VE BÜYÜK BİR TÜRKİYE’NİN OLUŞMASI İÇİN K PARTİ İKTİDARI DEVAM ETMELİDİR” DEDİ

 

AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Oktay Çanak, hafta sonu Ordulularla bir arada geçirdi. Evlenen çiftlerin nikahlarına katılan, sahil gezisine çıkan vatandaşlarla sohbet eden Çanak, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için büyük önem taşıdığına işaret etti.

İlk olarak AK Parti Özel Kalem Müdürü İshak Bilgin’in oğlu Sait Muhammed ile Dilek Gülay’ın düğün törenine katıldı. Ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın kıydığı Aliye Nural-Selahattin Berker Ayaz’ın nikahına da katılan Çanak, Pazar gününü vatandaşlarla bir arada geçirdi. Havanın güzel olmasıyla birlikte sahile akın eden Ordulularla bir araya gelen Çanak, vatandaşlarla sohbet etti, sıkıntılarını dinledi, çocuklarla şakalaştı.

Daha sonra Cumhuriyet mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Çanak, burada kalabalık bir topluluğa yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti iktidarının devam etmesinin önemine dikkat çekti. Ordu’dan örnek veren Çanak, 1964 yılında dönemin Ulaştırma Bakanı tarafından söz verilen havaalanının aradan geçen 50 yılda bir çok iktidarlar değişmesine rağmen yapılmadığını, ancak Ordu meydanlarında söz veren Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde böylesine büyük ve Türkiye’nin prestij projelerinden birine kavuştuklarını söyledi.

Çanak şöyle devam etti: “Havaalanı örneği bile her şeyi anlatmaya yeterlidir. Geçmiş dönemlerde siyasiler Ordululara çok söz verdiler, ama yerine getiremeyince halkın tepkisi büyük oldu. Hepsi siyaset dışı kaldı. Hatta bazı partiler kapılarına kilit vurmak zorunda kaldı. Ama 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan ve 3 Kasım 2002 tarihinde iktidar olan AK Parti milletin lehine, milletin yanında siyaset yaptı, hizmet etti. Başkaları hep söz verdi ancak yapamadı. AK Parti ise söz verdi ve yaptı. AK Parti’den önce devlet amir millet memurdu. Ama bugün millet amir devlet memurdur. Onun için AK Parti iktidarı önemlidir. Çünkü AK Parti iktidarı milletin hizmetkarıdır. Onun için Türkiye’nin büyümesi için, istikrarın sürmesi için AK Parti iktidarının devam etmesi bütün Türkiye’nin geleceği, yeni bir Türkiye’nin geleceği için önemlidir. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki sessiz devrim sürecinde hayata geçirilen çok önemli proje ve reformlar Yeni Türkiye sürecinde mutlaka tamamlanmalıdır”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!