Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Nisan 2021 Pazartesi

CHP gelecek dertler bitecek

03 Haziran 2015 Çarşamba, 17:27

CHP gelecek dertler bitecek

CHP Ordu Milletvekili Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel Kabataş’tan seslendi, ilçelerdeki ulaşım ve doktor sıkıntısına CHP iktidarı çözüm olacak dedi.

CHP Ordu Milletvekili Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel Kabataş İlçesinde partisinin mitinginde seçmenlere seslendi, esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Kabataş Meydanında düzenlenen mitingde seçmenlere seslenen Dr. Adıgüzel şöyle konuştu; “Bunların yalanları ver biz konuşuyoruz, onlar yapıyor. Yaptıklarını da görüyoruz. Kabataş’a ne yaptılar, söyleyin bende öğreneyim. Geldiğimiz yolun durumu ortada onlar farklı yoldan mı geldiler? Ben Ordu-Gürgentepe- Mesudiye yolunu 2002’de dahiliye uzmanı olarak hizmete başladığımda o yol yapılıyordu. 13 yıl oldu. Bir seçim daha alırlarsa eğer o yolda annesinin karnında giden bir bebek askere uğurlanacak”

“Sağlık paralı hale geldi”

Sağlık sistemini eleştiren Adıgüzel; “Hastaneleri ticarethaneye, hastaları da müşteriye çevirdiler. Para vermeden adım atamazsınız. Hastane kapısına girdiğinizde devlet hastanesine 8 lira, özel hastaneye 12 lira vermeden işlem yaptıramazsınız. Telefonla randevu almak için bir 4 lira cebinizden para çıkıyor. Bundan haberiniz var mı? Güzelyurt, Alanken, Çatalpınar, Kabataş, Aybastı bu bölgede bir tane kadın doğum doktoru yok. Bu bölgede bir tane çocuk doktoru yok. Vatandaşın bir Aybastı’da 8 bin inek var, 8 veteriner var. 28 bin insana 2 doktor hizmet ediyor dedi. Alın bu sağlık sistemini başınıza çalın” sözlerini kullandı.

“Yaz tatilinde askerlik”

Zorunlu askerlik 6 aya indirilecek, üniversite öğrencileri askerliklerini yaz tatilinde yapabilecek” diyen CHP Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel; “CHP iktidarında askerlik süresi ilk aşamada 9 aya indirilecek, gerekli hazırlıkları takiben 6 aya çekilecektir. Üniversite öğrencileri askerlik hizmetlerini yaz tatillerinde ikişer veya üçer aylık dönemlere bölerek yapabileceklerdir. TSK daha profesyonel ve çevik bir yapıya kavuşturulacaktır. CHP iktidarında Türkiye daha sivil, daha barışçı, daha umut dolu olacaktır” söylemlerinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!