Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Nisan 2021 Pazartesi

“Bu projeler Ordu’yu şahlandıracak”

04 Haziran 2015 Perşembe, 11:11

“Bu projeler Ordu’yu şahlandıracak”

AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Oktay Çanak, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından açıklanan 5 Mega Projenin uygulanmasıyla birlikte Ordu’nun Karadeniz’in merkezi haline geleceğini söyledi.

Özellikle ulaştırma alanında aldığı yatırım ve hizmetlerle Ordu’nun adeta şantiyeye döndüğünü belirten Oktay Çanak, yeni dönem için açıkladıkları 5 Mega Proje ile Ordu’nun artık makus talihini yenip ekonomik ve sosyal yönden zenginleştiği bir şehir haline geleceğini kaydetti. Projeler hakkında bilgiler veren Çanak, şöyle konuştu:

“Havalimanımızın açılmasıyla birlikte birkaç yıl sonra Ordu’da ulaşım alanında bir sıkıntı yaşanması muhtemel haline geleceğini önceden gördük. Bu sebeple Ordulularında birkaç yıldır dillendirdiği raylı sistem olan tramvayı şehrimize kazandıracağız. Hızlı Treni de yıllardır dillendiriyorduk. Nihayet önümüzdeki dönem hızlı tren için ivme kazanacak bir dönem olacak. Yaylalara teleferik ile yaylaların turistik cazibesi arttırılacak. Konteyner Limanı Karadeniz’in en önemli limanı olacak ve tüm Karadeniz çevresindeki limanlarla entegre olabileceği gibi, Karadeniz-Akdeniz hattı üzerinde inşa edilecek demiryolu hattı ile yük ve konteyner taşımacılığında çok önemli bir yatırım olacak.” 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!