Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

İl Müdürü Genç, Atletizm Pisti Dizayn Edilecek

11 Temmuz 2015 Cumartesi, 16:05

 

İl Müdürü Genç, Atletizm Pisti Dizayn Edilecek

KARADENİZBAYRAK/ORDU

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Mustafa Genç 19 Eylül Stadyumu içerisinde yer alan atletizm pistinin yetersiz olduğunu ve en kısa zamanda pistin yeniden dizayn edileceğini söyledi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç,  Şube Müdürleri, Atletizm İl Temsilcisi Çetin Gürsoy ve Atletizm Antrenörü Nuray Özkul Irmak ile birlikte 19 Eylül stadyumu içerisinde yer alan atletizm pistinde incelemelerde bulundu.

  Atletizm bizim için çok önemli çünkü atletizm branşı ana branşlardan birisidir diyen İl Müdürü Mustafa Genç”  Atletizm olimpiyatlarda en fazla madalya dağıtılan branşlardan birisidir. Ordu’da da atletizme ivme kazandırmak istiyoruz. Çünkü atletizm ilimizde aktif durumda kadrolu Antrenörümüz var. İlçelerimizde de atletizmle uğraşan beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarımız var. Onlarla da diyalog kurarak ilimizde atletizm mi daha aktif bir hale getirmek istiyoruz” dedi.

 Atletizm pistini yeniden dizayn edeceklerini söyleyen Genç” İlk olarak atletizm il temsilcimiz ve Antrenörümüzle beraber ilk olarak 19 Eylül stadyumu içerisinde yer alan atletizm pistinde yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Gerçekten çalışma koşulları yetersiz en kısa sürede onların isteği doğrultusunda rahat çalışa bilecekleri şekilde pisti yeniden dizayn etmeyi planlıyoruz. Yine atletizmin diğer dalları var onlarla ilgilide çalışmalarımız olacaktır. İlçelerimizde de atletizmi bütünleştirmemiz lazım çünkü Ordu artık Büyükşehir büyük hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

  İlimizin bütün potansiyelini sahaya yansıtmamız lazım. Diğer spor dallarında olduğu atletizmde de ilçelerimizle beraber bütünleşerek güzel takımlar oluşturarak atletizm denilince Ordu’nun da var olduğunu göstermemiz lazım bu doğrultuda çalışmalarımızı yapmaya başlayacağız” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!