Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Ulubey’de Karakucak Güreşleri Yapıldı..

19 Temmuz 2015 Pazar, 01:24

Ulubey’de Karakucak Güreşleri Yapıldı..

ORDU/KARADENİZBAYRAK

Karakucak Güreşleri’nin 3. Sü Gerçekleştirildi…

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen “Ulubey Güzelyurt Şuayip Tepesi Karakucak Güreşleri” nin 3. sü gerçekleştirildi.

Yarışmacı olarak yaklaşık 200 güreşçinin mücadele ettiği şenliğe Ak Parti Ordu Milletvekili Av. Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan,Başkan  yardımcıları Zekeriya Yılmaz,Cumhur Çuhadar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ak Parti Ulubey İlçe Başkanı Mustafa Poyraz, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak,Daire Başkanları, Şube Müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile başlayan şenlikte Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gelecek yıllarda Şuayip meydanına çevre düzenlemesi, oyun alanları, oturma yerleri ve spor kompleksi yapılacağını söyleyerek; “ Burayı yapacağımız tesislerle birlikte spor kulüplerinin de kamp merkezi yapma imkânına kavuşacağı özel koruma ve kollama altına alacağımız bir yer haline getireceğiz” dedi. Başkan Yılmaz konuşmasında şunları söyledi;

ŞUAYİP’TE ÇOK SAYIDA TESİS OLACAK…

Bu alan, Ordu’da coğrafi güzelliği itibariyle eşi bulunmayan bir alandır. Biz geçtiğimiz yıl hazırlık aşamasındaydık. Bu güzel meydanda, böyle güzel organizasyonlar yapmanın bir kurumsal yapı tarafından gerçekleşmesi gerekiyordu. Biz muhtarımızın yaptığı organizasyona bu yıl destek verdik ama gelecek yıllardan itibaren görmüş olduğunuz bu Şuayip meydanına bir çevre düzenlemesi oyun alanları, oturma yerleri ve spor kompleksi yapmak suretiyle, burayı yapacağımız tesislerle birlikte spor kulüplerinin de kamp merkezi yapma imkânına kavuşacağı özel koruma ve kollama altına alacağımız bir yer haline getireceğiz. İnşallah kısa bir süre içerisinde, tam 70 kilometredeki Konak Köyünden buraya su getiriyoruz. Gayet güzel bir şekilde hem Ulubey’de, hem de Ordu’da parmakla gösterilen bir mesire alanı, kompleks alanı, bir mahalle olacak.

ŞENLİKLER GELECEK YIL DAHA FARKLI OLACAK…

Yine Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle bugün burada kalan hemşerilerimizin öğle yemeği de bizim organizasyonumuzun kapsamı içinde olacak. Bu yıl üçüncüsünü tertip ettiğimiz, gelecek yıl çok daha güzelini yapmayı planladığımız, artık geleneksel hale gelen Güzelyurt Mahallesi Şenliklerinin bundan sonraki süreçte de biz hem takipçisi hem de destekçisi olacağız. Bugün katılım gösteren ve güreşecek olan kardeşlerimize de başarılar dilerken, hepinizin Ramazanını bayramını tebrik ediyorum, hayırlı günler diliyorum.

Bu konuşmanın ardından Güzelyurt mahallesi adına, Güzelyurt Mahalle Muhtarı Nurtay Yüksel tarafından Başkan Enver Yılmaz’a plaket takdim edildi.

BİRLİKTE GÜZEL BİR YAŞAM SÜRÜYORUZ…

Takdimin ardından konuşan Ak Parti Ordu Milletvekili Av. Oktay Çanak ise Güzelyurt Mahallesinin diğer mahallelerin kıskanacağı çok güzel bir meydana, doğal bir yapıya sahip olduğunu söyleyerek;

“Yaşadığımız çevreyi ve bunların kıymetini çok iyi bilmemiz gereken insanlarız. Çünkü çevremize baktığımızda birçok ülkede, bir çok insan kaos ve savaş içerisinde yaşıyor. Ve biz Türkiye olarak çok şükür bu dönemde refah ve mutluluk içerisinde bu tür etkinlikleri yapıyor, birlikte güzel bir yaşam sürüyoruz. Ramazan ayı içerisinde tam 19 ilçede Büyükşehir Belediyemiz tam 75 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulundu. Ve burada biz milletimizle birlikte aynı sofrada, ilçe meydanlarında birlikte hasbihal ettik. Belki siyasetin amacı da bu birlikteliği, mutluluğu, refahı yaşadığınız, yönettiğiniz ülkeye vermektir, buna katkıda bulunmaktır. Mensubu olduğum, olmaktan da gurur duyduğum Ak Parti kurulduğu günden de bugüne kadar da hep bu milletin refahı için huzuru için çalışmıştır” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR HER NOKTAYA DOKUNDU…

Milletvekili Oktay Çanak konuşmasını: “Bugün bu Güzelyurt Meydanı’nda tam 730 mahalleye hizmet eden Büyükşehir Belediyesi bu mahalleyi de unutmamış, ihmal etmemiş buraya da dokunmuş hizmete gelmiştir. Tabi bu hizmetleri yapmak, bu etkinliklerde bulunmak kolay değil, ama bu etkinlikler, bu hizmetler, katkılar hiç şüphesiz sizin desteklerinizle oluyor. Siz seçimlerde destek veriyorsunuz destek verdiğiniz yapı güç alıyor ve sizlere hizmet olarak geri dönüyor.

Ben son 60 yılın en soğuk yazında böyle güneşli bir ortamda bu güzel etkinliği düzenleyen sayın muhtarımıza ve ona katkı veren Büyükşehir Belediyemize ve ilçe belediyemize çok teşekkür ediyorum. Hepimizin Ramazan Bayramı hayırlı olsun, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, sağolunvarolun” şeklinde tamamladı.

Konuşmaların ardından güreşlere geçilirken şenliklerin geleneği haline gelen köy ağası seçimi de yapıldı. Ardından organizasyon kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından şenliğe katılanlara öğle yemeği ikram edildi. Şenliklerin sonunda dereceye giren güreşçilere Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından madalya ve ödülleri takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!