Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Ekim 2020 Salı

ŞÜPHELİ VARİL İLE TEHLİKELİ OYUN!!!

10 Ağustos 2015 Pazartesi, 13:48

 

ŞÜPHELİ VARİL İLE TEHLİKELİ OYUN!!!

KARADENİZ BAYRAK/AHMET BAYRAK/ÖZEL HABER

Ordu’da Vali Konağının yakınında Şüpheli Varil korku yarattı.

Ordu’da Bahçelievler mahallesinde Bulunan Vali Konağı karşısında deniz kenarında kıyıya vuran varil heyecan yarattı. Varili denizden çıkarmak için Emniyet tarafından çağırılan Ordu Büyük Şehir Belediyesine bağlı Cankurtaran ekibi görevlisi jetsiki ile gelip varili çıkardıktan sonra varilden eliyle alıdğı katı maddeyi kıyıda bulunan basın mensupları ve polislere doğru korkulacak bir şey yok diye atması şaşkınlığı bir kat daha artırdı.

ORDU’DA Vali Konağımım karşısında kıyıya vuran varil kısa süreli paniğe neden oldu. Ordu’nun Altınordu İlçesi Vali konağının yanında kıyıya vuran şüpheli varil heyecan uyandırdı. Altınordu İlçesi Bahçelievler Mahallesi Vali Konağı karşısında denizde kıyıya yaklaşan bir varil gören vatandaşların emniyete yaptığı ihbar üzerine olay yerine ivedi olarak Ordu Emniyet Müdürlüğü yunus ekipleri gitti.

Olay yerinde gerekli hazırlık yapılarak Ordu Büyükşehir Cankurtaran ekipleri, Büyükşehir Zabıta ekipleri, Altınordu Emniyet ekipleri, terör ekibi sevk edildi.

Ordu Büyük Şehir Belediyesine bağlı Cankurtaran ekibi görevlisi jetsiki ile gelip varili çıkardıktan sonra varilden eliyle alıdğı katı maddeyi kıyıda bulunan basın mensupları ve polislere doğru korkulacak bir şey yok diye atması şaşkınlığı bir kat daha artırdı.

Olay yerine daha sonra AFAD ekipleri geldi. Çevre güvenliği alındıktan sonra içeriği bilinmeyen şüpheli bidonun radyolojik, nükleer, kimyasal ölçümleri AFAD ekibi tarafından yapıldı. Yapılan ölçüm sonucunda kimyasal bulgulara rastlanılmadı. Şüpheli bidon gerekli güvenlik tedbirleri alınarak analizi yapılmak ve bertaraf edilmek üzere İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!