Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Ekim 2020 Salı

KURBAN ETLERİ ÇÖPE GİTTİ!

03 Ekim 2015 Cumartesi, 18:48

KURBAN ETLERİ ÇÖPE GİTTİ!

Ordu’da kurban bayramında Diyanet Vakfına bağışlanan yaklaşık bin 500 kilo et çöpe gitti. Olayla ilgili  Ordu Valiliği tarafından  soruşturma başlatıldı.

Altınordu Bölge Yatılı Kuran Kursu’nun soğuk hava deposunda muhafaza edilen bin 500 kilo et, depoda gelen arza nedeniyle çürürdü. Edinilen bilgilere göre, depo görevlisinin müftülükçe Gürcistan’a kurban kesmeye gönderilmesi nedeniyle soğuk hava deposunda meydana gelen arıza fark edilemedi.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Türkiye Diyanet Vakfı Ordu Şubesi, şu ifadelerde bulundu: “Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Merkezi tarafından TDV Ordu Şubesi’ne,

Kesilen bu kurbanların etlerinin tamamı 4.999 kilo gelmiştir. Bu etlerden 3.869 kilogramı ilimizde yaşayan mültecilere ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmıştır. Geriye kalan 1.130 kilogram et, Altınordu Bölge Yatılı Kuran Kursu’na bağışlanmıştır. Söz konusu etler, Kur’an kursu görevlileri tarafından teslim alınarak buradaki soğuk hava deposuna konulmuştur. Daha sonra bir başka sivil toplum kuruluşu tarafından muhafaza edilmesi için getirilen 1.500 kilogram etin de Kur’an Kursu yetkilileri tarafından kurstaki soğuk hava deposuna konulduğu öğrenilmiştir. Yapılan kontrollerde soğuk hava deposuna konulan etlerin bozulduğu anlaşılmıştır. Depodaki etlerin insan sağlığına tehdit oluşturmaması için Altınordu Belediyesi’ne müracaat edilerek, etlerin imha edilmesi sağlanmıştır.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!