Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Avcılar poligon istedi

15 Ekim 2015 Perşembe, 00:57

Avcılar poligon istedi

  • Ulubey’de yapılan atıcılık müsabakalarında konuşan KAYHAF ikinci başkanı Serhat Çelebioğlu, Karadeniz bölgesinde poligon olmayışının üzüntü verici olduğunu ve en yakın zamanda poligon yapılması için harekete geçilmesini ifade etti.

Karadeniz Av ve Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu ve Ulubey Avcılar Derneği’nin, Ulubey jandarma atış poligonunda düzenlediği tek kurşun ve tabanca atış müsabakası yapıldı. Karadeniz av yaban hayatı federasyonu (KAYHAF)  ikinci başkanı Serhat Çelebioğlu ve Ulubey avcılar derneği başkanı Nurettin Yavuz yaptıkları açılış konuşmasında yaşanan terör olaylarını kınadılar.

Karadeniz bölgesinde poligon yok

Karadeniz’de poligon olmadığını söyleyen KAYHAF İkinci Başkanı Serhat Çelebioğlu, “Karadeniz insanının silah merakını spor döndürmek için bu tarz etkinlikler ilimizde artık daha çok yapılmalıdır. Poligon içerisinde atıcıların disiplin altında olmaları güvenlik yönünden vazgeçilmezdir. Karadeniz bölgesinde bir poligon olmayışı ise üzüntü vericidir. Yetkililerimizin bir an önce bölgemize bir atış poligonu yapmaları en önemli talebimizdir” dedi.

Yarışmanın kazananları

Centilmenlik ve disiplin içerisinde bir organizasyona imza atıldı. Oldukça çekişmeli geçen yarışmanın kazananları ise şöyle; Tek Kurşun Atış Müsabakası birinci Kader Atinkaya, ikinci Murat Şimşek, Üçüncü Samet Öztürk oldu. Tabanca atış müsabakasında ise birinci Yalçın Cilgül, ikinci Naim Gündoğdu, üçüncü Mehmet Ali Memiş oldu.

Öte yandan yarışmaya çevre illerden de ç.ok sayıda atıcı katıldı. AHMET BAYRAK-ÖZEL HABER

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!