Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Ulubey susuz kaldı

15 Ekim 2015 Perşembe, 00:55

Ulubey susuz kaldı

Atla su taşınıyor!

Ulubey’in Şahinkaya  mahallesinde susuzluk nedeniyle atla su taşınıyor.

Ordu’nun Ulubey İlçesi’nde sular sürekli arıza çıkarmaya devam ediyor. Ulubey su sıkıntısı vatandaşların mağduriyetini gidermek için tankerlerle su taşımaya devam ederken OSKİ ‘nin Çalışmaları yeterli olmuyor.

Ulubey ilçesinde bulunan afet evleri, polis lojmanları, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ve ilçeye bağlı Şahinkaya Mahallesi’nde su sorunu yaşıyor. Lojmanlara itfaiyelerle su taşınırken, mahalle sakinleri ise atla su taşıyor. Sürekli çıkan arızalar nedeniyle Ulubey Belediyesi ıslah çalışması yapsa da çalışmalar yeterli olmuyor. Vatandaşlar, Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü’nün Ulubey’e daha fazla ilgili göstermesini istiyor.

Belediye Başkanı İsa Türkcan Kış ayına kadar su sorunu kalmayacak

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, kış ayına kadar su sorununun kalmayacağını belirterek, 15 gün içerisinde yeni su deposunun tamamen dolacağını söyledi. Türkcan, “Şu anda bin tonluk depomuz yapıldı ve faaliyete girdi ama depomuz yüzde yüz dolu değil. Bir haftalık zaman diliminde depomuz dolacak. Depo dolu olmayınca zaman zaman su sıkıntıları çekiyoruz ama bu kış döneminden sonra Ulubey merkezin su sıkıntısı çekeceğini düşünmüyorum” dedi.

Şahinkaya Mahallesi’nden İstanbul da yaşayan Bilal Temur ise yaptığı açıklamada, “Her sene, büyük umutlarla gittiğimiz, Şahinkaya Mahallemize, suların devamlı kesilmesi nedeniyle gitmek istemiyoruz. Ağustos ayında su sıkıntısı çektik mahallemizde yaklaşık üç aydır su akmıyor.Biz gurbetçiler bu duruma üzülüyoruz. Artık, Ordu büyükşehir oldu. Sularımız düzenli akar derken bu sene de aynı sorunları yaşadık. En çok bizi üzende, köydeki depodan bize su gelmezken fazlalık suyun hendeğe boşa akıyor” ifadelerinde bulundu.  AHMET BAYRAK-ÖZEL HABER/13.10.2015

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!