Karadeniz Bayrak
Son Dakika
21 Eylül 2019 Cumartesi

Silah fabrikası bakan masasında

13 Aralık 2015 Pazar, 00:39

Silah fabrikası bakan masasında

2016 yılında açılacak

  • Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, ilçede bulunan eski cezaevinin bulunduğu yerin silah fabrikasına dönüştürülmesiyle ilgili süreci anlattı. Türkcan, projenin Maliye Bakanının masasında olduğunu açıkladı.

Kamuoyunda Medyum Memiş olarak bilinen Mehmet Memiş’in de bir dönem hükümlü olarak cezasını çektiği ve Adalet Bakanlığı tarafından 2008 yılında kapatılan Ulubey K 2 Tipi Cezaevi binası, silah fabrikasına dönüştürülerek ilçe halkının ekmek kapısı haline gelecek. Yıllarca, binlerce hükümlüye ev sahipliği yapan ve içerisinde hükümlülerden kalan anıların izlerini taşıyan cezaevi binası, Ulubey Belediyesi ve özel bir firma tarafından hazırlanan Ordu Savunma Sanayi (ORSAV) projesiyle yeni dönemde silah fabrikası olarak hizmet verecek.

Silah fabrikası ile ilgili açıklamalarda bulunan İsa Tükcan, projenin Maliye Bakanının imzasına kaldığını bildirdi. Türkcan, “Savunma silah sanayi projemizi geçen yıl 9’uncu ay itibariyle başlamıştık. Prosedürlerin uzun olmasından dolayı bu fabrikada da son safhaya geldiğimizi söyleyebilirim. 1 yıllık zaman zarfında kaymakamlığımızdan ve belediyemizden onay belgelerini aldık. Ardından Ordu milli evrak ve defterdarlıktan izinleri alarak projemizi Maliye Bakanlığına gönderdik. Eski cezaevi diye bildiğimiz yerde savunma ve silah sanayi olarak yaklaşık bir ay önce ihalesi yapılıp firmaya teslim edilmesi konusunda karar bildirildi. Şu an Maliye Bakanlığının imzasına kaldı. Maliye Bakanımız imzaladıktan sonra 2016 yılı itibariyle savunma silah sanayi olarak inşaatına başlanacak.” diye konuştu.

Türkcan, inşaat çalışmalarının ise 8 ayda bitirileceğini sözlerine ekledi. AHMET BAYRAK-ÖZEL HABER

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!