Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Kasım 2019 Çarşamba

GÜRGENTEPE-GÖLKÖY YOLU BİTSİN

19 Aralık 2015 Cumartesi, 23:23

GÜRGENTEPE-GÖLKÖY YOLU BİTSİN

Tekstil yatırımcısı dertli

  • Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu’nda yaşanan müteahhit sıkıntısı ilçedeki fabrikaları da zora sokuyor. CLS Tekstilin sahibi Eyüp Çalış, kar yağdığında yaşanan sorunların önüne geçilmesi için yolun bir an önce bitirilmesini istedi.
  • KAR YAĞDIĞINDA TIR’LARI İŞ MAKİNALARI GÖTÜRÜYOR

2009 yılında seçim vaadi olarak hayata geçirilen Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu’nda 58 kilometre üzerinde yapılan yol iyileştirme çalışmalarında yaşanan yüklenici sıkıntısı ilçedeki fabrikaları da etkiledi. Kışın siparişlerini gönderirken sıkıntı çektiklerini açıklayan CLS Tekstilin sahibi Eyüp Çalış, Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu’nun bir an önce tamamlanmasını istedi.

Eyüp Çalış yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Gürgentepe ve Gölköy’de 620 kişiyi istihdam ediyoruz. Biz kırsal kesimde olduğumuz için buralarda çalışmak özellikle kış şartlarında zorlaşıyor. İnsanları toparlamak köyden getirip götürmek külliyetli bir süreç. Şu an ilçemizde işsizliği bitirdik ama bizim en büyük sorunumuz yoldur. Kış şartlarında firmamız çok zorlanıyor. Benim 2 TIR’ım var. Kar yağdığında bunları hareket ettiremiyorum ya da servis araçlarım yollarda kalıyor. Kar yağdığında TIR’ları iş makineleriyle göndermek zorunda kalıyorum. Ürünlerimi zamanında göndermem gerekiyor ki maddi anlamda zarar çekmeyelim. Fakat gerek büyükşehir belediyemizin yaptığı çalışmalarda, gerekse ilçe belediyelerimizin yaptığı çalışmalarla geçen yıl sıkıntı çekmedik ama her seferinde belediyelere yük olmak istemiyoruz. Bu yüzden Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu’nu bir an önce bitirilmesini istiyoruz.”

Kalkınma kırsaldan başlamalı

Çalış, kalkınmaya önce kırsaldan başlanılması gerektiğini de belirterek, “Önce kırsalımızı kalkındırmamız gerekiyor. Çünkü işsiz sayımız buralarda daha fazla. Annelerimiz ve kız kardeşlerimiz çalışabilecek kapıları olmadığı için kırsalda işsizlik daha fazla oluyor. Herkes kendi ilçesine sahip çıkarsa ülke ekonomisine daha iyi katkılar sunulacağına eminim. Ülkemizin büyümesi için kalkınmanın kırsaldan başlayacağına inanıyorum.” dedi. AHMET BAYRAK-ÖZEL HABER

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!