Karadeniz Bayrak
Son Dakika
26 Haziran 2019 Çarşamba

Söz Gürgentepelilerde

22 Aralık 2015 Salı, 21:32

Söz Gürgentepelilerde

GÜRGENTEPESPOR’U GERİ İSTİYORUZ

  • Ordu 1. Amatör Liginden maddi sıkıntılar yüzünden sezon başında çekilen Gürgentepespor’un taraftarları yeşil beyazlı ekibi tekrar canlandırmak istiyor.

2014-2015 Futbol sezonunda Ordu 2. Amatör Lig’de şampiyon olan ve 1. Amatör Lig’de çıkmaya hak kazanan ancak 2015-2016 Futbol sezonunun başında maddi sorunlar yüzünden ligden çekilmek zorunda kalan Gürgentepespor taraftarları takımlarının tekrar lige katılması için destek bekliyorlar. Taraftar olarak üzerine düşeni yapacaklarını söyleyen yeşil-beyazlı taraftarlar, Gürgentepe’de stat sorunun çözülmesi için yetkililerden destek beklerken, takımlarının da tekrar ayağa kaldırılmasını gerektiğini ifade ettiler.

SAMİ ÇAKICI: GÜRGENTEPESPOR’UN TEKRAR CANLANDIRILMASI GEREKİYOR

Gürgentepespor’un tekrar lige katılmasını istiyoruz ve bunu her Gürgentepelinin isteyeceğini düşünüyorum. İlimizde Güregentepe isminin söz konu olabilmesi için Gürgentepespor’un tekrar canlandırılması gerekiyor. Biz ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. Gürgentepe Belediyesinin ve halkının bu işe el atıp hep beraber destekle takımımızı ayağa kaldırmalıyız.

ŞİNASİ ŞENSOY: ESKİ GÜNLERİMİZİ ÖZLÜYORUZ

Gürgentepespor’un amatörde olmasını istiyorum. Biz eski günlerimizi özlüyoruz. Gürgentepe’nin maçları olduğunda stadyum dolu oluyordu. Ancak şimdi top oynayacağımız bir stadyum bile yok. Ordu’nun ileri gelenlerinden stadyumumuzun yapılmasını istiyoruz. Ondan sonra herkes taşın altına elini sokmalı ve Gürgentepespor’u tekrar canlandırmalıyız.

AKIN ÇALIŞ: ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ

Maalesef  küçük ilçelerde sportif faaliyetleri desteklemek hep belirli kişilerin omuzlarında kalıyor. Yıllardır Gürgentepespor içinde uğraşan Dursun Yazıcı, bu iş için çok mesaisi ve parasını harcadı. Biz elimizden ne geliyorsa yaptık ve yapmaya da hazırız. Yeterki gençlerimiz spor yapmaya devam etsinler. Bundan önce tesislerimizin yapılması gerekiyor. Spor sahamızın yapılması için bize söz verirlerse biz Gürgentepespor’u ayağa kaldırmak için elimizden geleni yaparız.

ADEM GÖL: GÜRGENTEPESPOR’UN ALT YAPISINI KURMALIYIZ

Öncelikle Gürgentepespor’un alt yapısını kurup gençleri kahvehane köşelerinden kurtarmamız gerekiyor. Gençler Gürgentepe’de kalmıyor. Bunları ilçemizde tutup spora yönlendirmeliyiz. Gürgentepespor oyuncu arayan değil oyuncu üreten bir takım olmalıdır.

SERKAN KUŞ: GÜRGENTEPESPOR’UN BELEDİYE BÜNYESİNE GEÇMESİ GEREKİYOR.

Amatördeki bütün takımlar belediye takımı oldu ve Gürgentepespor’un da belediye bünyesine geçmesi gerekiyor. Kulüp başkanımız içimizden biri ve haliyle bu bütçeyi kaldıramıyor. Bütün zorluklarla birinci amatöre çıkarıyoruz ancak maddi sorunlar yüzünden düşmek zorunda kalıyor. Belediye destek verirse bu sorunları da çözmemiz gerekiyor. Birde hava şartlarından dolayı burada maç yapmakta zorlanıyoruz. Gençlik Hizmetleri spor İl Müdürlüğünün bize öncelik verip buradaki sahada iyileştirmeye gitmesi gerekiyor.

EYÜP ÇALIŞ: GÜRGENTEPE’DEN YILDIZLAR ÇIKACAK

Gürgentepe’nin reklamını gitti her yerde yapacak olan Gürgentepespor’dur. Bunu yapabilmemiz içinde Gürgentepespor’u canlandırmak gerekiyor ve yaşatmak bizim boynumuzun borcudur. Belki Gürgentepe’den yıldızlar çıkacak. Bunun için modern tesislerde eğitim alması gerekmiyor, azimle çalışan bunu gerçekleştirir. Özellikle belediyenin bu duruma el atması gerekiyor. Gürgentepespor’un bir başarısının gururunu siyasetçi yaşayacak. Bu yüzden desteklenmesi gerekiyor. Gürgentepespor’u canlandırmanın bilincine artık herkesin varması gerekiyor.

Yorum

  1. yusuf aydemir

    23 Aralık 2015 at 21:17

    Cok üzücü bir durum gencleri kahve birhane ve bilgisayara mahkum etmek o ilceye yapılan en büyük kötülüktür.
    Artık amatör takımların yaşaması ya ilcenin tamamının takıma destek vermesi ile veya belediye bünyesi altında oluyor..
    Unutmayın ilcenin en güzel tanıtımı spor sayesinde olur

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!