Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

Gölköylüler su borularının yenilenmesini istiyor

27 Aralık 2015 Pazar, 00:18

Gölköylüler su borularının yenilenmesini istiyor.

GÖLKÖYLÜLERİN SU DERDİ

  • Gölköy’de bazı evlerin musluklarından akan suyun, zaman zaman çamurlu akması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor. Vatandaşlar su borularının bir an önce yenilenmesini istiyor.

Bu yıl su yatırımlarına ağırlık veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, birçok mahallede çalışmalarını sürdürürken, bazı mahallelerden gelen şikayetler doğrultusunda çalışmalarını hızlı bir şekilde müdahale ediyor. Fakat bazı noktalarda yetersiz kalan belediyeye vatandaşların tepkisi de gecikmiyor. Gölköylü vatandaşlar, musluklardan ara ara çamurlu su aktığını belirterek, büyükşehir belediyesinin bir an önce eski su borularını değiştirmesini istedi. İlçe sakinlerinden Bayram Zaimoğlu, “Sular temizleniyor diyorlar ama musluktan arıtılmamış gibi çamur şeklinde sular akıyor. Depo olarak arıtma binamız yapıldı. Fakat belediyemizden bir an önce toprak altındaki boru hatlarını yenileyerek, bize temiz su vermesini istiyoruz.” dedi.

Su kirliliği yaşanıyor

Bir diğer vatandaş Murat Çelik ise, “Yüksek bir kesimde oturmamız sebebiyle en kaliteyi suyu içen Gölköylüler olması gerekiyor. Ancak zaman zaman su kirliliğinden dolayı sıkıntılar yaşıyoruz. Eskiden köy statüsünde olan birçok yerde kaynak suyu içildiğinden dolayı bir problem olmasa da Gölköy merkezde su konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Biz Gölköy halkı olarak şikayetçiyiz ve bir an önce su sorunumuza el atılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Yağmur yağdığında su bulanıklaşıyor

Nükrettin Özbilen de, “Yağmur yağdığı zaman bazı aksaklıklar olabiliyor. Karadeniz Bölgesi yağmurlu bir bölge olduğundan deponun hacminde fazla bir su geldiğinde bunu salıyorlar. Bu nedenle ilaçlamada bir sıkıntı yaşandığını tahmin ediyoruz. Belediyemizden bize çözüm bulmasını bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu. AHMET BAYRAK-ÖZEL HABER

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!