Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

ULUBEYLİ GENÇLERİN UMUDU TEKSTİL OLDU

27 Aralık 2015 Pazar, 00:36

ULUBEYLİ GENÇLERİN UMUDU TEKSTİL OLDU

  • Ulubey ilçesinde bir buçuk ay önce 80 kişi ile iş başı yapan tekstil işletmesi, ilçede yaşayan gençlerin iş umudu oldu.

Ulubey Belediyesi tarafından tahsis edilen binaya atölye kuran işletme sahibi işsiz gençlere yeni istihdam alanı yarattı. Belediye Başkanı İsa Türkcan, yaptığı açıklamada, kurulan işletmede yüzlerce işsiz gencin istihdam edilebileceğini söyledi. İşletmenin ilk etapta 80 kişi ile hizmet vermeye başladığını ifade eden Türkcan, şöyle konuştu:

“İlçede tekstil üzerinde gençlere yönelik iş sahasını açma adına mutlu ve gururluyuz. İlçemizin nüfusu 20 bin ve bu nüfusun yüzde 50’si genç. Yani iş sahası olduğu zaman 10 bin civarı çalışabilecek insan var. Tekstilde 80 kişinin çalışmasına vesile olduk. Hedefimiz en az 200 kişinin bu sektörde çalışması. İşletme sahibimiz gelip gençlerimize iş imkanı sağladı. İlçede kullanılmayan binamızı girişimcimize tahsis ettik. Ulubey’den batıya gidip bu işlerde çalışan kardeşlerimizi buraya getireceğiz. Onlara memleketlerinde iş imkânı sağlayacağız.”

İsa Tükcan, tekstil işletmesinin açılmasının ardından ilçe ekonomisine ciddi katkılar sağladığını da sözlerine ekledi.

200 KİŞİ ÇALIŞTIRILACAK

Tekstil fabrikası sahibi Gökhan Çıtak ise yaptığı açıklamada, 2016 yılı içerisinde firmada 200 kişi çalıştırılacağını açıkladı. Bir buçuk ay önce hizmet vermeye başladıklarını hatırlatan Çıtak, “İlçemizde iş arayan gençlerimizin Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlere gitmelerine gerek yok. Bu fabrikamızda 2016 yılında 200 kişi çalıştıracak.” dedi.

EKSİKLİKLERİ GİDERİLMELİ

Tekstil firmasını ziyaret eden İstanbul’da bir tekstil firmasının genel müdürü Aydın Akkuş, ilçede böyle bir yatırımın olmasının güzel olduğunu belirterek, “Benim gözlemlediğim kadarıyla fabrikamızda eksiklikler var. Bu eksikliklerde belediye ve kaymakamlık tarafından giderilmelidir.” diye konuştu. AHMET BAYRAK-ÖZEL HABER

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!