Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Bektaş Sanat Evi geçmişe ışık tutuyor

30 Aralık 2015 Çarşamba, 02:03

Bektaş Sanat Evi geçmişe ışık tutuyor

Osmanlı’nın son dönemi ile Cumhuriyet döneminde günlük hayatta kullanılan ve günümüze kadar gelen ata yadigarı eserleri Mustafa Bektaş Kültür ve Sanat Evinde sergileniyor.

Osmanlı’nın son dönemi ile Cumhuriyet döneminde günlük hayatta kullanılan ve günümüze kadar gelen ata yadigarı eserleri yıllardır toplayan Bektaş ailesi, bu eserlerin yeni kuşaklara anlatılması ve tanıtılmasına ön ayak olmak amacıyla evlerinin en üst katını kültür sanat merkezi haline dönüştürdü.

Kültür Sanat merkezini tanıtan programa, Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Cumhuriyet Savcısı Adnan Yazıcı, İl Nüfus Müdürü Cevat Şahin, AK Parti 26. Dönem Milletvekili aday adayı İdris Altunel, Namık Uzunlar,Av. Tevfik Karabulut,Av. Doğan Bektaş, Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Av. Atila Tatar ve çok sayıda davetli katıldı.

Gündoğdu’ya Plaket Mustafa Bektaş Kültür Merkezi’ndeki “Gönül Buluşması” programına katılan Metin Gündoğdu, türküler ve deyişler eşliğinde katılımcılarla sohbet etti.

Semah dönen gençlerle bir araya gelen Gündoğdu’ya gecenin anısına bir plaket verildi. Bir şehir ayakta tutan kültürleridir Programda konuşan Metin Gündoğdu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı çalışmaya değinerek, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız “Şehirlere Değer Katan İnsanlar” diye çalışması var. Bir şehir ayakta tutan sadece binaları değildir. O şehrin kültürüdür. Bir şehri ayakta tutan o şehrin kültürel değerini yaşatan insanlardır. İşte o insanlarda burada gördüğüm insanlardır.” diye konuştu. AHMET BAYRAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!