Karadeniz Bayrak
Son Dakika
17 Nisan 2021 Cumartesi

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Orduda

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Orduda

23 Ocak 2016 Cumartesi, 12:33

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Orduda
Karadeniz Bayrak/Ordu
Her il TEDES’e geçecek
• Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “TEDES uygulamasına tüm iller geçecek. Ordu’da pilot il olarak başlanmış oldu” dedi.
Medyadan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu,Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret etti. Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyetini Başkanı Erdoğan Erişen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a basının sorunlarını anlattı.Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Afyonkarahisar’da yapılan 5. Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi’ni kendisine takdim etti.
Bakanla görüşecek
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, son dönemde fındık fiyatlarının düşmesiyle ilgili gelişmeleri dikkatle takip ettiklerini belirterek, “Eğer bir spekülasyon intibası alırsak gerekeni yapacağız” dedi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak için dün memleketi Ordu’ya geldi. 19 Eylül Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek, gazetecilerle bir araya gelen Numan Kurtulmuş, burada düşen fındık fiyatlarına ve Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) tekrar devreye girmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, yaptığı açıklamada, “Fındıkla ilgili bütün gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Fındıkla ilgili herhangi bir spekülasyon ihtimalini görürsek, burada devlet olarak yüz binlerce insanımızın mağdur olmaması için ne gerekiyorsa onu yaparız. Hiç kimsenin fındık fiyatları üzerinden bir spekülasyon yapmasını seyretmeyiz. Sayın tarım bakanımızda bunu kast ederek açıklama yaptı. İnşallah önümüzdeki günlerde tarım bakanımızla tekrar buluşacağız ve hassas bir şekilde konuyu tekrar konuşacağız. Bunun çok net bilinmesini arzu ederiz.” dedi.
Fındıkta Lisanslı Borsa ve Spot Borsaya da değinen Kurtulmuş, “Lisanslı depo ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor. Bununla ilgili çalışmalar arz talep meselesidir. Lisanslı depo özel teşebbüsün yapacağı bir uygulamadır. Özel teşebbüsü bu konuda biz teşvik ederiz ve bütün kolaylıkları sağlarız. Yeter ki ben bu işi yapıyorum diyecek arkadaşların ortaya çıkmasıdır.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!