Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

PLAKA GİZLEMENİN CEZASI AĞIR

01 Şubat 2016 Pazartesi, 04:11

PLAKA GİZLEMENİN CEZASI AĞIR
KURNAZLIK SÖKMEDİ
Ordu Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü İsmail Erol, TEDES’in ceza yazmaya başlamasının ardından bazı sürücülerin kendilerince önlem alarak araçlarının ön plakalarını çıkarttıklarını ifade etti.
Ordu’dan Giresun, Trabzon, Rize, Artvin istikametine giden sürücüler, TEDES’e yakalanmamak için çareyi plakalarını sökmekte ve plaklarının üzerini gazete kâğıdı ile kapatmakta buluyor.Ordu’nun Ünye İlçesinden başlayarak Gülyalı İlçesine kadar 76,5 kilometre arasına yerleştirilen Trafikte Elektronik Denetle Sistemine (TEDES) karşı, Ordulu sürücüler ve Ordu’dan Giresun, Trabzon, Rize, Artvin istikametine giden sürücüler, ceza yememek için kendilerince önlem aldı. Yaklaşık olarak 100 bin sürücüye kural ihlali yaptığı gerekçesi ile ceza kesen TEDES’e karşı sürücüler çareyi plakalarını sökmekte ve plaklarının üzerine gazete kâğıdı ile kapatmakta buldu.

Son zamanlarda il merkezinde sıkça karşılaşılan bu duruma Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü el attı. İl merkezi ve ilçelerde trafik denetlemelerini artıran trafik ekipleri ortalama olarak günlük 70 araca plakasız olmasından veya plakasının üzerini kapatmasından dolayı işlem yaptı.

Ordu Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü İsmail Erol: “TEDES sistemine yakalanmamak için bazı sürücüler araçlarının ön plakasını söküyor. Bazı sürücüler ise ya plakalarını gazete kâğıdı ile kapatıyor ya da bazı rakamlarını bantla örtüyor. En önemlisi plakanın üzerinde yağlı boya marifeti ile oynama yapan sürücülerimiz var. Bu sürücüler kendisini kurtarmak için bir başka vatandaşımızı riske atıyor. Belki masum bir vatandaşın ceza yemesine sebep olabiliyorlar ancak sistem sayesinde bu araçlar anında tespit edilerek sürücülerine ya ceza yazıyoruz ya da aracı trafikten men ediyoruz.” MUSTAFA KIRLAK-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!