Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Nisan 2021 Pazartesi

Toplu Ulaşıma Çözüm Aranıyor

Toplu Ulaşıma Çözüm Aranıyor
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ulaşım değişikliği ile ilgili dolmuşçu esnafını bilgilendird

01 Şubat 2016 Pazartesi, 06:12

Toplu Ulaşıma Çözüm Aranıyor
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ulaşım değişikliği ile ilgili dolmuşçu esnafını bilgilendirdi.

Başkan Enver Yılmaz, Ordu’da toplu taşıt sektöründe çalışan esnaflarla bir araya geldi. TESK Otel’de düzenlenen toplantıda Enver Yılmaz, toplu taşıma ulaşımında yapılacak olan değişikliklerle ilgili bilgi verdi. Dolmuşçularında da çözüm önerilerini dinleyen Yılmaz, Altınordu, Perşembe, Gülyalı, Fatsa ve Ünye ilçelerinde toplu olarak ulaşım değişikliğine gidileceğini belirtti.

Dolmuşçuların muhtesip hakları korunmak suretiyle Ordu’da yeni bir ulaşım ağı oluşturacaklarını belirten Yılmaz, “Şu anda Şoförler Cemiyeti, Dolmuşlar Kooperatifi, Minibüsçüler Kooperatifi temsilcileri ile kısmen konuştuk. Projenin altyapısını hazırlıyoruz. Şehrimizde muhtesip hakları korumak suretiyle yeni bir ulaşım ağı belirleyeceğiz.” dedi.

İLK GÜZERGÂHLARIN SÖZLEŞMESİNİ YAZAN AVUKAT

1997 yılında mevcut dolmuş güzergâhlarının sözleşmesini yazan avukat olduğunu belirten ve o tarihten itibaren süreci bildiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Şu anda Ünye’deki bir hemşerimiz havalimanına gitmeye kalksa nasıl ulaşacak. Ben söyleyeyim; Ünye’den Fatsa’ya gelecek. Fatsa’dan Altınordu’ya gelecek. Altınordu’dan da Gülyalı’ya gidecek. Yani 3 tane dolmuş değiştirmek zorunda kalacak. Havalimanının yapıldığı bir ilde, Ünye-Havalimanı, Perşembe-Havalimanı veya Fatsa-Havalimanı dolmuşları elbette olmalı. Peki, bunun için yapılması gerek ne? Aynen TEDES’deki gibi bir uygulama yapılması gerekiyor.” diye konuştu. MUSTAFA KIRLAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!