Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Haziran 2019 Pazartesi

Cumhur Çuhadar, Ulubey’ spor’un ilçesi Olacak

Cumhur Çuhadar, Ulubey’ spor’un ilçesi Olacak
Ulubey Belediye Başkan Yardımcısı Ulubey Belediyespor Başkanı Cumhur Çuhadar, Ulubey’i spor ilçesi yapmak istediklerini belirterek, ilçeye spor kompleksi kurulacağını ve birçok spor dalı oluşturacaklarını açıkladı

05 Şubat 2016 Cuma, 04:51

Cumhur Çuhadar, Ulubey’ spor’un ilçesi Olacak
Ulubey Belediye Başkan Yardımcısı Ulubey Belediyespor Başkanı Cumhur Çuhadar, Ulubey’i spor ilçesi yapmak istediklerini belirterek, ilçeye spor kompleksi kurulacağını ve birçok spor dalı oluşturacaklarını açıkladı.Ulubey Belediyesi spor faaliyetlerini genişletiyor. Ulubey Belediyespor adı altında Ordu 1. Amatör Lig’de mücadelelerini sürdüren Ulubey ilçesi, salon sporlarına yöneliyor. Bu anlamda birçok çalışma yaptıklarını söyleyen Ulubey Belediyespor Başkanı Cumhur Çuhadar, yapılan çalışmaları Ordu Olay Gazetesine anlattı.

Ulubey spora yöneldi

Ulubey’e spor kompleksi kazandırmak istediklerini söyleyen Çuhadar, “Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Ulubey’e bir spor kompleksi kuracağız. Okullara spor malzemeleri dağıttık ve okullarımızda spora ağırlık verip salon sporlarına da yöneltmek istiyoruz. Ulubey’i spor merkezi haline getireceğiz” dedi.

Güreş takımı kuracağız

Gölköy’ün güreşte olan başarısını rol model alarak Ulubey’de güreş takımı kurmak istediklerini söyleyen Cumhur Çuhadar, “Güzelyurt’ta düzenlenen Karakucak Güreş Turnuvaları düzenleniyor. Bizde bu turnuvaya kendi takımımızla katılmak istiyoruz. Bu anlamda kar şenliğinde Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert’le görüştüm. Gölköy’deki güreş alt yapısını örnek alarak ilçemize güreş takımı kuracağız. Bütün bu çalışmaları da Ulubey Belediyespor bünyesinde yapacağız” diye konuştu.

Ulubey’e kapalı halı saha

Mevcut halı sahanın üstünü kapatarak olumsuz hava şartlarında da spor yapabileceklerini söyleyen Çuhadar, “Halı sahamız için Büyükşehir Belediye Başkanından söz aldık ve en kısa zamanda halı sahamızı kapalı hale getireceğiz. Ayrıca Ulubey Belediye Başkanımız İsa Türkcan, kulüp başkanı iken düzenlenen Ulubey Mahallelerarası futbol turnuvası vardı. Halı saha kapalı hale geldikten sonra da bu turnuvayı devam ettirmeyi planlıyoruz” dedi.

Futbolda işler yolunda

Son olarak Ordu 1. Amatör Lig’de mücadele eden Ulubey Belediyespor hakkında konuşan Çuhadar, “Ulubey Belediyespor’un herkesin malum olduğu üzere yoluna doludizgin devam ediyor. Play-Off’u garantiledik ve play-off doğrultusunda takıma 2 transfer daha kazandıracağız. Ligin geride kalan kısmını takımımız 9 galibiyet ve 1 beraberlikle kapattı. Takımımız özverili bir şekilde maçlarına hazırlanıyorlar” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!