Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Şubat 2019 Salı

Ordu’da Öğretmen Tutuklandı..

Ordu’da Öğretmen Tutuklandı
Ordu’da devlet okulunda öğretmen olarak görev yapan bir kişi, kız öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı

14 Şubat 2016 Pazar, 23:50

Ordu’da Öğretmen Tutuklandı
Ordu’da devlet okulunda öğretmen olarak görev yapan bir kişi, kız öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.Alınan bilgilere göre bir devlet okulunda öğretmen Y.S.’nin (42), dört kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.
Velilerin şikayeti üzerine gözaltına alınan Y.S., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklu yargılanmak üzere Efirli Cezaevine gönderildi.
SON YILLARDA İSTİSMAR ARTTI
Ordu Barosu Başkanı Av. İlhan Kurt, toplumun ahlakının bozulduğunu belirterek, cinsel istismar suçlarının son dönemde arttığını söyledi. Kurt, Ağır Ceza Mahkemelerindeki yargılamanın yüzde 50’sinin cinsel istismar suçlarından oluştuğunu kaydetti. Av. Kurt, “Ordu’da işlenen suç tiplerine baktığımızda ağırlıklı olarak adam uyuşturucu kullanma ve uyuşturucu ticareti ve son dönemlerde de yoğunlaşarak artan çocuğun cinsel istismarı ve cinsel suçlar olduğu gözümüze çarpmaktadır. Çocuğun cinsel istismarı suçlarıyla ilgili olarak son dönemde çok ciddi bir artış söz konusudur” dedi.
CİNSEL İSTİSMAR SUÇLARI ŞEHİR MERKEZLERİNDE ARTTI
Kurt, “Şehir merkezinden adliyeye intikal eden cinsel istismar suçları daha fazla arttı. Belki köylerde bunun ahlaki nedenlerle veya çevre baskısıyla adliyeye intikal ettirilmesinde sıkıntı yaşanabilmektedir. Belki bunun için kırsaldan adliyeye daha az şikayet geliyor. Ancak kırsalda aile içi cinsel ilişkilere de, kısmen de olsa, sayısı çok az da olsa rastlanılmaktadır” ifadelerini kullandı.
OKULLARDA 15 YAŞ ALTI ÇOCUKLARDA, CİNSEL İSTİSMARLAR YAŞANIYOR
Okullarda 15 yaş altı çocuklarda cinsel istismarların yaşandığını ifade eden Kurt, şöyle konuştu: “Ahlaki yapı çok geniş bir kavramdır. Ahlaki yapıdan, ahlak kavramından kimin ne anladığı çok önemlidir. Ancak bizim gençlik dönemimizle şu anki gençliğin arasında ciddi manada fark vardır. Bizim zamanımızda öğretmenlerimiz, bir kız öğrenci ile bir erkek öğrencinin yan yana yürümesine bile müsaade etmezlerdi. Tabii ki bu boyutta bir baskı uygulanmasının da doğru olduğu kanaatinde değilim. Ancak şu anda okullarda da ciddi sıkıntılar yaşanıyor. 15 yaş altı çocuklarımızda cinsel istismarların yaşandığı açıkça ortadadır. Bu kız öğrenciler için de, erkek öğrenciler için de aynı şekilde ciddi bir tehlike arz etmektedir. Cinselliğin mutlaka belli bir yaşa, belli bir olgunluğa geldikten sonra değerlendirilmesi lazım.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!