Karadeniz Bayrak
Son Dakika
17 Nisan 2021 Cumartesi

Başkan Ahmet Baki Yılmaz vefat etti

23 Şubat 2016 Salı, 06:51
Başkan Ahmet Baki Yılmaz vefat etti

Başkan Ahmet Baki Yılmaz vefat etti
Türkiye’nin en uzun süre Belediye Başkanlığı yapan yerel yöneticilerinden olan Ahmet Baki Yılmaz vefat etti.
1947 yılında Mesudiye Müslüm Sarıca Mahallesinde dünyaya gelen Yılmaz ilk ve orta öğrenimini Mesudiye’de tamamladı. Lise öğrenimi için İstanbul’a gitti ve Haydarpaşa Lisesine kayıt oldu. İki sene okuduktan sonra babası Şevket Yılmazın vefatı nedeniyle okulu yarım bırakarak Mesudiye’ye geri döndü. 1973 yılında, 1959-1963 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan babası Şevket Yılmazdan sonra aynı aileden ikinci kişi olarak Belediye Başkanı oldu.
1960’lı yıllarda başlayan göçle birlikte pek çok insan iş ve aş için gurbete giderken O Mesudiye’yi bekledi. Elinden geldiğince Mesudiye’yi geliştirmeye çalıştı. Partisinin iktidar olamamasından dolayı, talihsizliği hep muhalefet belediye başkanı olarak hizmet vermeye çalışmasıydı.
1973 yılında rahmetli Zülal Önürmeden Belediye Başkanlığını devralmasıyla birlikte 1980 yılına kadar aralıksız Belediye Başkanlığı yaptı. 12 Eylül döneminde görevden alınınca yerine Kaymakam Ali Ülger bir süre Belediye Başkanlığını yürüttü. Daha sonra 1984 yılında tekrar Belediye Başkanı seçildi. Bu dönem de 1999 yılı, 2005-2009 yıllarına kadar sürdü. Ahmet Baki Yılmaz 25. yılını dolduran Mesudiye Kurultaylarının da uzun yıllar ev sahipliğini yaptı Belediye Başkanı olan Ahmet Baki Yılmaz 22 Şubat 2016 tarihinde yaşamını yitirdi.

Gelen arama terimleri:

  • ahmet baki yılmaz vefat

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!